Freibergam uzvara latviešu derbijā Čehijas Ekstralīgā

Čehijas Ekstralīgas spēlēs šovakar laukumā devās pieci Latvijas hokejisti.

Divu aizsargu Jāņa Jaka un Kristapa Zīles Litvīnovas “Verva” vienība viesos ar rezultātu 1:2 (1:1, 0:0, 0:0, 0:1) piekāpās Karlovi Vari “Energie”.

Jaks uz ledus atradās 19 minūtes un 36 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem un bloķēja divus pretinieku raidījumus. Zīle uz laukuma pavadīja par 15 sekundēm vairāk, veica vienu metienu un bloķēja trīs metienus. Abi latvieši sastādīja otro aizsargu pāri.

Šosezon Zīle 34 spēlēs nopelnījis sešus punktus (1+5), bet Jaks 26 mačos ticis pie 14 (3+11) punktiem.

“Verva” komanda šajā sezonā 34 cīņās izcīnījusi 60 punktus un atrodas ceturtajā vietā Ekstralīgā. Nākamā spēle abu latviešu klubam paredzēta 12. janvārī pret Česke Budejovice “Motor”.

Citā mačā uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Vitkovices “Ridera” komanda mājās ar 2:4 (1:1, 0:3, 1:0) zaudēja Prāgas “Sparta”.

Bukarts nospēlētajās 12:47 minūtēs veica vienu metienu pa vārtiem un pameta laukumu ar pozitīvu lietderības koeficientu “+1”.

Šajā sezonā uzbrucējs 30 spēlēs sakrājis 12 (9+3) punktus.

“Ridera” ar 36 punktiem 31 cīņā ieņem 12. pozīciju līgā. Nākamais mačs Vitkovices komandai paredzēts Čempionu hokeja līgas ietvaros 9. janvārī pret Mārtiņa Dzierkala Šellefteo “AIK”.

Visbeidzot, Eduarda Tralmaka Kladno “Rytiri” komanda mājās ar rezultātu (1:0, 0:1, 0:0, 0:1) papildlaikā piekāpās Ralfa Freiberga Hradeckrāloves “Mountfield”.

Tralmaks laukumā pavadīja 21 minūti un 37 sekundes, kuru laikā divreiz apdraudēja pretinieku cietoksni un vienu metienu bloķēja.

Uzbrucējs šosezon 32 cīņās ticis pie 22 (14+8) punktiem.

Freibergs gandrīz 20 minūtēs ne ar ko ievērības cienīgu neatzīmējās.

Šosezon 34 spēlēs Freibergs guvis sešus punktus (1+5).

“Rytiri” ar 29 punktiem 32 mačos ierindojas priekšpēdējā, 13. vietā līgā. Nākamā spēle Tralmaka klubam paredzēta 12. janvārī pret “Mlada Boleslav”, kuras rindās šosezon pa spēlei aizvadījuši divi latvieši – Kristers Zvagulis un Edgars Kulda.

“Mountfield” ar 52 punktiem 34 cīņās ierindojas septītajā vietā Ekstralīgā. Freiberga komanda nākamo maču aizvadīs 12. janvārī pret Pardubices “Dynamo”.