Dzierkals gūst vārtus Čempionu līgas finālā, Šellefteo “AIK” iegūst sudraba medaļas

Šodien norisinājās Čempionu hokeja līgas finālspēle, kurā Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Šellefteo “AIK” izbraukumā ar rezultātu 2:3 (1:3, 0:0, 1:0) atzina Šveices komandas Ženēvas “Servette” pārākumu.

Mača rezultātu sestajā minūtē atklāja “Servette” uzbrucējs Eliots Bertons. Pirmā perioda turpinājumā Mārtiņš Dzierkals panāca izlīdzinājumu, pārspējot pretinieku vārtsargu ar metienu no iemetienu apļa. Perioda izskaņā “Servette” guva vēl divus vārtus, izceļoties Sakari Maninenam un Danielam Vinīkam.

Otrajā trešdaļā vārti netika gūti, taču izšķirošajā mača nogrieznī Antons Heikinens spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam – 2:3. Šellefteo komandai neizdevās izlīdzināt rezultātu.

“AIK” vārtsargs Līnuss Soderstroms atvairīja 12 no 15 metieniem, taču “Servette” vārtsargs Juho Olkinuora tika galā ar 23 no 25 pretinieku raidījumiem.

Dzierkals uz ledus pavadītajās 10 minūtēs un 34 sekundēs guva vārtus ar vienīgo metienu, noslēdzot maču ar pozitīvu lietderības koeficientu “+1”.

Dzierkals šosezon 36 mačos SHL guvis divus vārtus, bet 11 Čempionu hokeja līgas cīņās hokejists izcēlies ar pieciem precīziem metieniem un trim piespēlēm.

“AIK” iegūst Čempionu hokeja līgas sudraba medaļas, taču “Servette” pirmoreiz vēsturē izcīna zeltu.

Turnīrs norisinās devīto reizi un katrā no tā fināliem spēlējusi Zviedrijas komanda. Sešos turnīros uzvaru izcīnījusi Zviedrijas komanda (četri tituli “Frolunda”, pa vienam “Lulea” un “Rogle”), divreiz triumfējušas Somijas komandas (2018. gadā Jiveskiles JYP un 2023. gadā “Tappara”), tagad pirmoreiz tituls nonācis pie Šveices vienības.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Čempionu hokeja līga