Dzierkala komanda uzvar Ābola vienību un izcīna Zviedrijas čempionu titulu

Šodien piektajā Zviedrijas hokeja līgas (SHL) finālspēlē uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Šellefteo “AIK” savā laukumā ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja cita uzbrucēja Rodrigo Ābola pārstāvēto Engelholmas “Rogle”.

Rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām kļuvis 4-1, kas ļauj “AIK” triumfēt sērijā un visā līgā.

Dzierkals kļuvis par pirmo Latvijas hokejistu, kurš virs galvas cēlis SHL titulu.

Mārtiņš Dzierkals, hokejazinas.com
Mārtiņš Dzierkals | Foto: Ola Westerberg, Bildbyran

Dzierkals šajā mačā tika pacelts no ceturtās uz pirmo maiņu un nospēlētajās 13:37 minūtēs pielietoja spēka paņēmienu.

Uzbrucējs 45 regulārās sezonas spēlēs izcēlās ar diviem precīziem metieniem un vienu rezultatīvu piespēli, bet 16 Play-off mačos tika pie trīs (2+1) punktiem. Čempionu līgā Dzierkals 11 spēlēs guva piecus vārtus un atdeva trīs piespēles.

Ābols uz ledus pavadītajās 20 minūtēs un 40 sekundēs pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja sešus no 15 iemetieniem un pabeidza spēli ar negatīvu lietderības koeficientu “-1”.

Uzbrucējs regulārajā sezonā 50 spēlēs guva 14 vārtus un atdeva 12 rezultatīvas piespēles. Savukārt 15 Play-off mačos Ābols sakrāja 12 (5+7) punktus.

Šis kļuva par Šellefteo komandas ceturto čempiontitulu. Iepriekš komanda kausu izcīnīja 1978., 2013. un 2014. gadā.