Divi Latvijas hokejisti kļūst par Šveices 2. līgas čempioniem

Par Šveices pēc spēka 2. līgas (SL) čempioni kļuvusi ”La Chaux-de-Fonds” komanda, kuru pārstāv divi Latvijas hokejisti – aizsargs Sandis Smons un uzbrucējs Toms Andersons.

”La Chaux-de-Fonds” finālsērijā līdz četrām uzvarām iznīcināja Riharda Puides pārstāvēto “EHC Olten” ar 4-0. Izšķirošajā spēlē ”La Chaux-de-Fonds” uzvarēja ar 2:0 (1:0, 1:0, 0:0).

Andersons atzīmējās ar rezultatīvu piespēli 1. perioda 18. minūtē, palīdzot vairākumā atklāt rezultātu. Andersons nospēlētajās teju 19 minūtēs vienreiz apdraudēja pretinieku vārtus un bloķēja vienu metienu.  Savukārt, Smons mačam netika pieteikts. Pretējā komandā spēlējošais Puide uz ledus pavadīja tikai 24 sekundes.

29 gadus vecais Andersons par SL čempionu kļuvis otro reizi. 2018./19. gada sezonā ar “Langenthal” izcīnīja trofeju.

Šosezon Andersons 45 spēlēs sakrāja 65 (18+47) punktus, kļūstot par rezultatīvāko SL spēlētāju. Play-off uzbrucējs 13 mačos tika pie 24 (6+18) punktiem. Smons 27 cīņās atzīmējās ar 12 (3+9) punktiem, taču izslēgšanas spēlēs nepiedalījās. Smons aizvadīja arī 23 spēles Šveices hokeja līgā (NL) Ženēvas “Servette” sastāvā, pie punktiem netiekot.

SL vicečempions Puide 12 mačos guva trīs vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, taču Play-off 12 spēlēs pievienoja vēl vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli.