Bukartam un Balinskim vārti savstarpējā mačā, rezultatīvs arī Zīle

Čehijas Ekstralīgā norisinājās spēles vairākiem Latvijas hokejistiem.

Roberta Bukarta pārstāvētā Vitkovices “Ridera” ar 6:3 (2:1, 3:0, 1:2) apspēlēja Uvja Balinska Liberecas “Bili Tygri”.

Bukarts guva divus vārtus, veica piecus metienus pa vārtiem, bloķēja vienu pretinieku metienu, kā arī pabeidza maču ar pozitīvu lietderības koeficientu “+3” nospēlētās 18:52 minūtēs. Balinskis guva vienus vārtus, saņēma divas soda minūtes, veica trīs un bloķēja vienu metienu, kā arī pielietoja spēka paņēmienu nospēlētās teju 16 minūtēs.

Šosezon Balinskis 12 spēlēs sakrājis 9 (4+5) punktus, taču Bukarta kontā 10 (9+1) punkti 13 mačos.

Trīs Latvijas izlases aizsargu – Ralfa Freiberga, Jāņa Jaka, Kristapa Zīles – pārstāvētā Litvininovas “Verva” ar 3:5 (1:0, 0:4, 1:2) atzina “HC Olomouc” pārākumu.

Freibergs spēli izlaida diskvalifikācijas dēļ, Zīle guva spēles pirmos vārtus, atklājot rezultātu, ar spēcīgu metienu no attāluma. Uz laukuma Zīle pavadīja 21:13 minūti, kuru laikā veica un bloķēja pa diviem metieniem, pielietoja spēka paņēmienu, un noslēdza spēli ar lietderību “-1”. Jaks vienreiz apdraudēja pretinieku vārtus un bloķēja vienu metienu 20:18 minūtēs, pabeidzot maču ar “-1”.

Šosezon Jaks 13 spēlēs atdevis piecas rezultatīvas piespēles, Zīlem tikpat spēlēs 7 (2+5) punkti, taču Freibergs deviņos mačos ir atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli.

Citā spēlē Oskara Cibuļska un Kristapa Sotnieka Kladno “Rytiri” piekāpās Karlovi Vari “Energie” ar 3:4 (1:3, 0:2, 2:1). Latvijas aizsargi pie punktiem netika. Cibuļskis 15:07 minūtēs bloķēja piecus metienus, vienreiz apdraudēja pretinieku vārtus un pabeidza maču ar negatīvu lietderību “-2”. Sotnieks veica vienu metienu, pielietoja spēka paņēmienu un pabeidza maču ar “-1” nospēlētās 20 minūtēs.

Vēl vienā latviešu derbijā – Kārļa Čukstes Tršinecas “Ocelari” pret Māra Bičevska “Mlada Boleslav” – ar 2:3 (0:2, 2:0, 0:0, 0:1) papildlaikā uzvarēja “Ocelari”. Bičevskis nospēlētās 12:40 minūtēs uzvarēja septiņus no 13 iemetieniem (58%). Čukste veica trīs metienus pa vārtiem, nopelnīja divas soda minūtes un bloķēja vienu metienu 17:15 minūtēs.