Batņas treneris: Viņš prasa vairāk ne tikai no sevis, bet arī no citiem

Latvijas izlases uzbrucēja Oskara Batņas pārstāvētās Somijas augstākās hokeja līgas (Liiga) komandas Mikeli “Jukurit” galvenais treneris Olli Jokinens intervijā ar “IS.fi” runāja par Batņas lielisko sezonas sākumu.

“Šīs sezonas sākumā mēs esam ieraudzījuši to potenciālu, kas mums lika piesaistīt viņu 2021. gada oktobrī. Tagad viņš ir lieliskā formā un to redzam uz rezultāta tablo. Arī panākumi pasaules čempionātā deva Batņam lielāku grūdienu treniņos vasarā. Spēlētāji ar pieredzi KHL, jo īpaši tie, kas nav somi, parasti vasarās paņem ilgāku pauzi, jo sezonas gaitā viņi patērē daudz spēka. Pagājušosezon viņš tikai janvārī bija savā labākajā fiziskajā formā,” uzskatīja Jokinens.

“Es viņam teicu, ka vasarā jāizdara tik daudz, lai viņš labā līmenī sezonas gaitā varētu aizvadīt 16-18 minūtes spēlē. Viņš noteikti ir atbildējis uz šo izaicinājumu,” atklājai treneris

Batņa visu pagājušo sezonu aizvadīja maiņā ar uzbrucējiem Jarko Immonenu un Jesperu Pītulainenu: “Šī maiņa visas sezonas gaitā bija labākā mūsu komandā vienādos sastāvos abos laukuma galos. Tagad ir patīkami redzēt, ka Batņa ir spējīgs gan uz labu sniegumu vienādos sastāvos, gan palīdzēt klubam vairākumā un mazākumā.”

“Prieks skatīties arī uz to, ka viņš uzņēmies lielāku lomu ģērbtuvē. Viņš arī vairāk prasa ne tikai no sevis, bet arī citiem. Batņa lieliski izprot spēli un viņš bieži ir dzirdams arī uz soliņa,” par Batņas lomu ārpus laukuma stāstīja galvenais treneris.

“Viņš lieliski izmanto savu augumu – viņš ir uzbrucējs, kurš pie visiem saviem goliem ticis vārtu priekšā. Batņam arī ir mīkstas rokas un viņš var gūt vārtus dažādos veidos. Kad hokejists, kurš sver virs 100 kilogramiem, vēl uzvelk ekipējumu, aizsargi sāk baidīties. Batņa lieliski aizsargā ripu un spēj ātri tikt ārā no laukuma stūriem, jo viņa slidojums ir labs. Viņš savu slidojumu krietni uzlabojis,” uzbrucēja priekšrocības komentēja Jokinens.

“Šajā vasarā es viņam skaidri jautāju vai viņš visu karjeru vēlas pavadīt “Jukurit”, vai arī viņš vēlas spēlēs Šveicē, Zviedrijā, vai arī kādā spēcīgākā līgā, kur var nopelnīt lielāku naudu. Es no pieredzes varu teikt, ka labi saprotu, cik svarīga spēlētājam ir trenera uzticība, kā arī kāds izaicinājums,” vēstīja treneris.

Šosezon Batņa septiņās spēlēs guvis sešus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles. Pagājušosezon 54 mačos uzbrucējs tika pie četriem vārtiem un desmit piespēlēm.

2023. gada pasaules čempionātā hokejists desmit spēlēs nopelnīja divus precīzus metienus un vienu piespēli, palīdzot Latvijas valstsvienībai izcīnīt bronzas godalgas.

“Jukurit” ar 15 punktiem septiņās cīņās ierindojas otrajā vietā Somijas līgā.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: IS.fi

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)