”Zemgale/LLU” pārliecinoši triumfē OHL finālā un pirmoreiz kļūst par Latvijas čempioni

Par Latvijas čempioni hokejā 2021./22. gada sezonā kļuvusi Arta Ābola vadītā ”Zemgale/LLU”, kas ceturtajā Optibet hokeja līgas (OHL) finālsērijas mačā viesos ar 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) pieveica ”Olimp/Venta 2002” komandu un sērijā triumfēja ar 4-0.

Aleksandrs Novikovs jau sestajā minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, atklāja mača rezultātu, bet pēc nepilnām divām minūtēm Novikovs guva savus otros vārtus mačā un jau dubultoja viesu pārsvaru, panākdams 2:0.

Pirmās trešdaļas turpinājumā ”Olimp/Venta 2002” komandai izdevās vienus vārtus atgūt, kad pēc Miķela Rēdliha piespēles precīzs bija Kirils Tambijevs un samazināt rezultāta starpību līdz minimumam.

Pēc rezultatīvā spēles sākuma mača rezultāts ilgu laiku saglabājās nemainīgs. Tāds tas bija līdz pat 53. minūtei, kad Iļja Grekovs, esot precīzs no vārtu priekšas, atjaunoja jelgavniekiem divu vārtu pārsvaru un panāca 3:1.

”Olimp/Venta 2002” vairākas minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču nespēja sasmelt izlieto ūdeni un piedzīvoja zaudējumu gan mačā, gan visā sērijā.

”Zemgale/LLU” uzvarēja visos četros finālsērijas mačos (mājās ar 5:0 un 3:2 papildlaikā, bet viesos ar 3:2 un 3:1) un pirmoreiz komandas pastāvēšanas vēsturē izcīnīja Latvijas čempiones titulu.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Jelgavas komandas uzbrucējs uzbrucējs Edgars Kulda, kurš, sakrājot 11 (4+7) rezultativitātes punktus, kļuva par izslēgšanas turnīra rezultatīvāko hokejistu.

Zīmīgi, ka pērn par OHL čempioni kļuva “Olimp”/”Venta 2002″, kas finālsērijā toreiz ar 4-0 pārspēja tieši ”Zemgale”/LLU” komandu.

Autors: Rainers Rogs Avots: OHL