”Zemgale/LBTU” ātri gūst četrus vārtus un sakauj ”Prizmu”

Sesto uzvaru pēc kārtas Optibet hokeja līgā (OHL) šovakar izcīnīja “Zemgale/LBTU”, kas mājās ar 6:2 (5:1, 1:1, 0:0) sakāva Rīgas “Prizma”.

Jelgavnieki pamatus uzvarai ielika jau mača ievadā. Roberts Vītols trešajā minūtē atklāja rezultātu, Rustams Begovs pēc 15 sekundēm dubultoja mājinieku pārsvaru, Kristers Brauns sestajā minūtē guva trešos vārtus “Zemgale/LBTU” labā, bet Ričards Bernhards astotajā minūtē panāca jau 4:0.

Pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem “Prizma” galvenais treneris Ēriks Miļuns nolēma veikt vārtsargu maiņu. Maršala Mērfija vietu vārtos ieņēma Jānis Sidašs. Emīls Ezītis 14. minūtē viesiem vienus vārtus atguva, bet pēc 114 sekundēm Toms Mots atjaunoja “Zemgale/LBTU” četru vārtu pārsvaru.

Artūrs Apfelbaums 29. minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, panāca 2:5, taču rīdzinieku prieki nebija ilgi. Pēc nepilnas minūtes “Prizma” uzbrucējs Tomass Ričards Zakss par pretinieka grūšanu saņēma noraidījumu līdz spēles beigām un atstāja viesus piecu minūšu mazākumā. Mājinieki ieguva pieci pret trim skaitlisko vairākumu, jo “Prizma” rindās sekoja arī noraidījums par nesportisku rīcību. “Zemgale/LBTU” bija nepieciešama tikai 21 sekunde, lai realizētu lielo skaitlisko vairākumu – to paveica Kevins Strādnieks.

Pēdējā trešdaļā bija daudz noraidījumu un asumu. “Prizma” uzbrucējs Kristers Bormanis 52. minūtē par pretinieka grūšanu ar nūju rokās saņēma divas soda minūtes, bet mirkli vēlāk viņš izkāvās ar “Zemgale/LBTU” uzbrucēju Gustavu Milleru. Abi hokejisti saņēma noraidījumus līdz spēles beigām. Arī pēc tam sekoja vēl vairāki noraidījumi, taču rezultāts nemainījās.

Mājinieku vārtos Mariuss Bajaruns-Galejs atvairīja 22 no 24 (91,67%) pretinieku metieniem. Tikmēr viesu vārtos Sidašs tika galā ar 25 no 27 (92,59%) metieniem, bet Mērfijs atvairīja vien divus no sešiem (33,33%) metieniem.

“Zemgale/LBTU” ar 12 punktiem septiņās spēlēs ieņem otro vietu līgā. Tikmēr “Prizma” ar četriem punktiem sešos mačos atrodas ceturtajā pozīcijā.

Jelgavnieki nākamo spēli aizvadīs 9. oktobrī, plkst. 19:00 savā laukumā uzņemot Tallinas “Panter”. Savukārt rīdziniekiem nākamais mačs paredzēts 12. oktobrī, plkst. 13:00, mājās tieši pret “Zemgale/LBTU”.