OHL nākamsezon spēlēs deviņas komandas no visām trim Baltijas valstīm

Optibet hokeja līgas (OHL) direktorātā panākta konceptuāla vienošanās par līgas sastāvu gaidāmajā sezonā, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Nākamsezon OHL spēlēs aizvadītās sezonas čempionvienība “Zemgale/LBTU”, regulārās sezonas čempioni “Mogo/LSPA”, kā arī “Prizma/IHS” un “HS Rīga”.

Dalību OHL turpinās arī Lietuvas klubi “Kauņas “City”, Elektrēnu “Airwell Energija” un Viļņas “Hockey Punks”.

Līgai pievienojusies Latvijas vienība “HK Kurbads”, kas aizvadītajā sezonā izcīnīja Igaunijas čempiontitulu, kā arī Igaunijas vicečempioni Tallinas “Panter”.

Regulārajā sezonā tiks izspēlēti četri apļa turnīri. Kopumā turnīrā tiks aizvadītas 144 spēles, kas nozīmē, ka katrai komandai nāksies aizvadīt pa 32 mačiem.

Izslēgšanas spēlēs iekļūs sešas spēcīgākās vienības. Ceturtdaļfinālā klubi aizvadīs sērijas līdz trim uzvarām, bet pusfināls un fināls tiks spēlēts līdz četrām uzvarām.

“Esam spēruši soli uz priekšu, paplašinot līgas ģeogrāfiskās robežas. Nākamajā OHL sezonā piedalīsies visu triju Baltijas valstu komandas. Liels paldies visiem deviņiem klubiem, kas akceptējuši dalību OHL turnīrā. Mēs sagaidām aizraujošu un intrigām bagātu sezonu,” sacīja LHF prezidents Aigars Kalvītis.

“Priecājamies, ka OHL Baltijas čempionātam pievienojusies arī viena no spēcīgākajām Igaunijas čempionāta komandām. Novēlu visiem klubiem veiksmīgu sagatavošanās posmu un interesantu čempionātu”, sacīja Lietuvas Hokeja federācijas prezidents Dainius Zubrus.

““Panter” lēmums pievienoties Baltijas hokeja līgai ir lieliska ziņa. Pasaulē ir daudz veiksmīgu starptautisko līgu piemēru (Alpu hokeja līga, Āzijas līga, Erste Liga u.c.), kā rezultātā paaugstinās hokeja līmenis visās iesaistītajās valstīs. Pārrobežu līga kopā ar spēcīgajiem Latvijas un strauji augošajiem Lietuvas klubiem nozīmē “Panter” komandas augsta līmeņa spēles, no kurām puse notiks Tallinā. Šīs ir lieliskas ziņas mūsu valsts līdzjutējiem un Igaunijas hokejam kopumā. Cerams, ka tas palīdzēs atgriezties mājās dažiem vadošajiem Igaunijas hokejistiem, kuri šobrīd spēlē citu valstu līgās. Tā ir lieliska ziņa arī esošajiem un topošajiem hokeja sponsoriem un atbalstītājiem. Baltijas valstīs kopā dzīvo gandrīz seši miljoni cilvēku. Latvijā hokejs vienmēr ir bijis populārs, Lietuvā un Igaunijā hokeja popularitāte strauji aug, un pārrobežu līga šo izaugsmi noteikti paātrinās,” sacīja Igaunijas Hokeja federācijas prezidents Rauno Parras.

Atsaucoties IIHF aicinājumam, OHL direktorātā tika nolemts, ka arī šajā sezonā Ukrainas pilsoņi neskaitīsies kā leģionāri jeb ārvalstu hokejisti OHL čempionātā. Tikmēr Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem būs liegts startēt OHL čempionātā.

Septembra sākumā norisināsies OHL pirmsezonas preses konference, kur komandas iepazīstinās ar savu sastāvu un pastāstīs par izvirzītajiem mērķiem.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: LHF

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)