TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Māra Jasa klientu lokā Krastenbergs, Ābols un citi

Māris Jass, Hokejazinas.com

Māris Jass | FOTO: HK Zemgale/LLU

“Optibet hokeja līgas, Baltijas čempionāta” (OHL) kluba Rīgas “Dinamo” aizsargs Māris Jass sarunā ar “Hokejazinas.com” sacīja, ka paralēli hokeja spēlēšanai strādā arī par hokeja aģentu un atklāja, ka viņa klientu lokā ir arī vairāki Latvijas izlases hokejisti.

Māris Jass (37) pēdējās trīs sezonas aizvadīja Polijas klubā “JKH GKS Jastrzebie”, pavasarī tiekot pie bronzas godalgām, bet aizvadītajā sezonā savainojuma dēļ komandas rindās piedalījās tikai astoņos mačos. Šosezon aizsargs atgriezās Latvijā un pievienojās Rīgas “Dinamo” klubam.

“Jāteic, ka man Polijā apnika spēlēt. Pēdējās sezonās līgā notika lielas izmaiņas, piemēram, poļi atcēla leģionāru limitu. Vienā no sezonām finālā spēlējām pret Krakovu, kurai sastāvā bija 25 ārzemnieki. Otrkārt, man vairs nav tie gadi, lai spēlētu augstā līmenī un arī finansiālie nosacījumi nebija tādi, lai paliktu. Vēlējos atgriezties mājās.

Bija iespēja palikt klubā. Slovāku treneris gan nebija īpaši priecīgs, kad devos prom. Viņš redzēja, ka man vairs nav motivācijas, centās mani pierunāt, taču es biju noguris. “JKH GKS Jastrzebie” komandā atstāju daudz emociju un enerģijas.”

Māris Jass Polijā palīdzēja nokļūt arī vairākiem latviešu hokejistiem. Pērn “JKH GKS Jastrzebie” rindās kopumā spēlēja seši latvieši – kopā ar Jasu arī aizsargs Ēriks Ševčenko, kā arī uzbrucēji  Frenks Razgals, Vitālijs Pavlovs, Artūrs Ševčenko un Egils Kalns. Arī šosezon komandā ir seši latvieši. Līgums pagarināts ar Pavlovu un Ēriku Ševčenko, bet klāt nākuši aizsargi Eduards Hugo Jansons, Gvido Jansons, kā arī divi uzbrucēji – Raivo Freidenfelds un Antons Siņegubovs.

“Es jau ceturto gadu strādāju kā aģents un palīdzēju Polijā nokļūt arī latviešiem. Mans paziņa, kurš Slovākijas klubā “Nitra” ir ģenerālmenedžeris, man jau pirms pāris gadiem teica, lai sāku aģenta darbu. Viņš norādīja uz to, ka es pazīstu daudzus hokejistus, kā arī spēju brīvi komunicēt ar cilvēkiem. Arī mana sieva teica to pašu, ka esmu komunikabls. Es paklausīju viņus abus un izlēmu kļūt par aģentu.

Jāatzīst, ka spēlēt un paralēli veikt aģenta pienākumus nav viegli, un to jutu jau pērn, spēlējot Polijā, kad visu laiku staigāju apkārt ar telefonu rokās. Tas bija traki. Man ir daudz klientu un visi zvana. Arī spēles dienā, kad vajag atpūsties. Manā klientu lokā ir ap 45 hokejistiem, piemēram, Mārtiņš Dzierkals, Renārs Krastenbergs, Rodrigo Ābols un citi izlases spēlētāji.

Patlaban man vēl ir kaifs spēlēt. Jāatzīst, ka hokeju turpinu spēlēt savu meitu dēļ. Viņām patīk atnākt ar mani kopā uz halli, atnākt uz ģērbtuvi, un tas arī ir iemesls, kādēļ atgriezos Latvijā. Mareks Jass kļuva par vienu no treneriem Rīgas “Dinamo”, savukārt klubam trūka aizsargu. Guntars Paste teica, lai pievienojos komandai. Pērn Polijā maz spēlēju, jo biju guvis potītes traumu. Man teica, ka līdz mūža beigām staigāšu ar kruķiem, taču atradu labu ārstu un uztaisīju operāciju, un tagad sāpes vairs nav. Cik ilgi veselība atļaus, tik spēlēšu,” piebilda aizsargs.

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)