SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Bluks: Spersim soli uz Latvijas čempionātu, jo izaugsme ir vajadzīga

Optibet hokeja līgas (OHL) komandas HK “Kurbads” galvenais treneris Toms Bluks intervijā ar “LSM.lv” runāja par gatavošanos sezonai, sastāva modeli un Kaspara Daugaviņa pievienošanos kluba treniņiem.

Bluks atklāja, ka treniņi sākās jau jūlijā, kad uz ledus kāpa jaunie spēlētāji, bet kopš augusta sākuma treniņprocesā piedalās visi hokejisti. Šobrīd treniņnometnē tiek ielikta fiziskā bāze, bet drīzumā sāksies arī taktiskie treniņi.

“Mūsu filozofija ir, ka pēc Junioru attīstības hokeja līgas (JAHL) ir jābūt nākamajam līmenim. Divus gadus spēlējām Igaunijā, tagad spersim soli uz Latvijas čempionātu, jo izaugsme ir vajadzīga. Jaunie paši par sevi spēlē junioru hokeju, viņi neattīstās tā, kā mums gribētos, un to rāda arī pieredze. Viņi paliek tajā līmenī, kur vairāk ir ātrums, sišanās pa bortiem, bet spēles izpratne tajā līmenī arī paliek,” uzskatīja Bluks.

Lai palīdzētu jaunajiem spēlētājiem attīstīties, klubs piesaistījis pieredzes bagātos hokejistus Artūru Ozoliņu, Robertu Jekimovu, Artūru Mickēviču, Edgaru Dīķi, Dāvi Straupi, Renāru Ciprusu un citus.

Galvenais treneris norādīja, ka OHL ir labs līmenis starp jauniešu un pieaugušo hokeju, jo ir daudz spēlētāju, kas palīdz ienest “gudro hokeju”, jeb taktiku un izspēles. Bluks arī atklāja, ka šobrīd visi spēlētāji trenējas kopā, jo, ja treniņos nav atstrādāta taktika, treneris vēlāk nevar pieprasīt tās izpildi no visiem hokejistiem.

“Kasparu sen pazīstu, viņam ir profesionāla attieksme, un viņš treniņam piedod citu kvalitātes zīmi. Viņš pats iet, cīnās, skrien, nekādas atlaides sev nedod. Arī mums tas dod kvalitātes garšu. Jaunie puiši skatās, to visu redz, viņš ar savu piemēru parāda, kā tam būtu jābūt. Notiek pieredzes apmaiņa, jūtu mijiedarbību,” Bluks atklāja, kāpēc ar klubu šobrīd trenējas Latvijas izlases uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

HK “Kurbads” pēdējo reizi spēlēja OHL 2019./2020. gada sezonā. Nākamo sezonu klubs izlaida, bet iepriekšējos divus gadus komanda aizvadīja Igaunijas hokeja līgā (Coolbet hokeja līga), pagājušosezon izcīnot čempiontitulu.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: LSM

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)