A. Bērziņš: Tagad esmu pusprofesionāls sportists

Optibet hokeja līgas (OHL) kluba Rīgas “Prizma/IHS” uzbrucējs Armands Bērziņš intervijā kluba mājaslapai pastāstījis par hokejista karjeras pirmsākumiem un hokeja spēlēšanu bērnībā.

”Ar hokeju sāku nodarboties 1987. gadā. Mans pirmais treneris ir Ēriks Miļuns. Kad es sāku trenēties un nodarboties ar hokeju, tad sākumā tā nemaz nebija Prizma (klubs dibināts 1996 gadā) vai Pārdaugavas hokeja klubs, sākumā tas bija Latvijas bērzs,” uz savu hokejista gaitu sākumu atskatījās Bērziņš. ”Jau stipri vēlāk treneris Ēriks sapazinās ar Paulu (Pauls Dzindulis) un Aivaru (Aivars Kārkliņš) izveidoja Prizmas hokeja skolu. Mani noteikti var uzskatīt par Prizmas hokeja skolas audzēkni.”

”Tagad esmu pusprofesionāls sportists un mani treniņi tiek pakārtoti manam darbam. Es strādāju SIA Prizma loģistikā, darbojos ap smagajām automašīnām,” atklāja kādreizējais Latvijas izlases uzbrucējs. ”Mūsu treniņu grafiki ir nemainīgi. Mums spēles un treniņi ir visas nedēļas garumā, brīvdienu ir maz, patiesībā tās ir tikai svētdienas, kad es izvēlos netrenēties, bet būt kopā ar ģimeni. Sestdienās parasti ir spēles, bet svētdienas atpūtai, bet jau pirmdienas rītā no asotņiem ir treniņš. Atpūta izpaužas aptuveni šādi, gribas aizbraukt uz baseinu, gribas vienkārši ar bērniem padzīvoties.”

”Bērnu prieki mums nebija tik daudz, cik tie ir mūsdienās. Kaut kādas nelielas ziepes jau vārījām. Kad kāds no vecākajiem sētas puikām bija dabūjis sametinātus hokeja vārtus, tad sākās mūsu sētas spēles hokejā gan ziemā, gan vasarā. Sākumā mēs spēlējām ar tenisa bumbiņām, bet tad jau parādījās plastmasas hokeja ripas,” par hokeja spēlēšanu bērnībā pastāstīja Bērziņš. ”Mājas pagalmā mēs spēlējām hokeju. Mašīnu bija ievērojami mazāk un mēs puikas spēlējām hokeju, bet ja brauca kāds auto, tad mēs vienkārši pastūmām vārtus nost un palaidām mašīnu, bet jau pēc brīža vārti bija vietā. Mūsdienās tas nav iespējams, tagad mašīnām ir pārbāzti pagalmi.”

39 gadus vecais Bērziņš ir pārstāvējis Latvijas valstsvienību astoņos pasaules čempionātos (51 mačā 3+7) un trīs olimpisko spēļu turnīros (11 mačos 0+2).

Autors: Rainers Rogs Avots: HK Prizma

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)