LHF noraida Kalniņa transfēru

Latvijas hokeja federācija (LHF) noraidījusi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Habarovskas “Amur” pieprasījumu sakarā ar vārtsarga Jāņa Kalniņa transfēru, ziņots LHF mājaslapā.

Kalniņš, neskatoties uz aizliegumu, parakstīja līgumu ar Krievijas komandu “Amur”. LHF brīdināja hokejistu, ka nevar apstiprināt transfēru.

“Kalniņa pārejas pieteikums tagad tika saņemts, un uzreiz arī to noraidījām. Situācija jau mēneša laikā nav mainījusies – Latvijas sporta likums aizliedz Latvijas sportistiem spēlēt Krievijas līgās, un attiecīgi LHF nevar apstiprināt pāreju, kas neatbilst Latvijas likumdošanai,” portālam “Sportacentrs.com” sacīja LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs.

Pļāvējs norādīja, ka LHF apzinās, ka teorētiski ir veikusi Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) reglamenta pārkāpumu, taču sagaida, ka IIHF izpratīs situāciju un pret LHF ar sankcijām nevērsīsies. “Esam sagatavojuši dokumentāciju ar saviem argumentiem un Izglītības un zinātnes ministrijas iesūtīto viedokli, ko mēs paši viņiem lūdzām, Tas kalpo kā viens no iemesliem, lai mēs šādu pāreju vispār varētu atteikt.

Pirms transfēra noraidījuma sazinājāmies ar IIHF, un tur mūs nenosoda par to, attiecīgi gribētos cerēt, ka neviens mums nekādas sankcijas neuzliks. Taču šo juridisko jezgu tagad nāksies pārņemt IIHF. Un jā, starptautiskā federācija jau darbojas uz citas juridiskās bāzes. Mums situācija ir skaidra, mēs nevaram pārkāpt Latvijas likumu, kamēr uz IIHF tas īsti neattiecas, un viņiem jāskatās savs reglaments,” teica Pļāvējs.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LHF

Komentāri (0)