Jakam otrais lielākais spēles laiks komandā, ”Sochi” zaudē ”Vitjaz” (VIDEO)

Divu uzvaru sērija Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) šovakar pārtrūka latviešu aizsarga Jāņa Jaka pārstāvētajai ”Sochi”, kas izbraukumā ar 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:1) piekāpās Rietumu konferences priekšpēdējās vietas īpašniecei Podoļskas ”Vitjaz”.

Ņikita Točiskis 12. minūtē izvirzīja Sočus vadībā (1:0), bet nepilnas divas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām Fjodors Maļuhins panāca neizšķirtu – 1:1. Lai gan 26. minūtē Kirils Petkovs atguva viesiem vadību (2:1), Iļja Arkalovs trešā perioda vidū atjaunoja līdzsvaru uz tablo – 2:2.

Pamatlaiks beidzās neizšķirti. Līdz ar to bija nepieciešams papildlaiks. Tā pirmajā minūtē Vitālijs Popovs izrāva ”Vitjaz” uzvaru ar 3:2 un palīdzēja Podoļskas klubam izcīnīt trešo panākumu pēdējos četros mačos.

Jaks laukumā pavadīja 21 minūti un sešas sekundes (otrais lielākais spēles laiks komandā), kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un bloķēja piecus sāncenšu metienus, otro spēli pēc kārtas būdams līderis šajā statistikas rādītājā. Latvijas izlases aizsargs šosezon 34 mačos ir nopelnījis 15 (6+9) rezultativitātes punktus.

Ar 41 spēlē izcīnītiem 38 punktiem ”Sochi” šobrīd ieņem desmito vietu Rietumu konferencē. Jaka pārstāvēto klubu no astotajā pozīcijā esošās Minskas ”Dinamo” šobrīd šķir septiņi punkti. Savukārt ”Vitjaz” ar tikpat mačos iegūtiem 35 punktiem ieņem priekšpēdējo vietu rietumos. Podoļskas klubs tagad par trim punktiem apsteidz konferencē pēdējā vietā esošo Rīgas ”Dinamo”.

Nākamo maču Soču komanda aizvadīs pēc divām dienām, kad tiksies ar Maskavas ”Spartak”.

Autors: Rainers Rogs Avots: KHL