Latviešu ”Admiral” pieveic vienu no KHL grandiem, uzvara arī Jakam (VIDEO)

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) negaidītu uzvaru šodien izcīnīja latviešu speciālista Leonīda Tambijeva vadītā un Latvijas izlases uzbrucēju Mika Indraša un Riharda Bukarta pārstāvētā Vladivostokas ”Admiral”. Tāpat pie panākuma tika arī latviešu aizsarga Jāņa Jaka pārstāvētā ”Sochi”.

”Admiral” ar Indraši ierindā, taču bez Riharda Bukarta, spēlējot mājās ar 4:2 (1:2, 2:0, 1:0) pieveica vienu no Austrumu konferences līderēm Kazaņas ”Ak Bars” un pārtrauca trīs zaudējumu sēriju. Izšķirošo pārsvaru laukuma saimnieki ieguva otrajā trešdaļā, kurā guva divus vārtus. ”Ak Bars” cieta pirmo neveiksmi pēdējos piecos mačos.

Vladivostokas kluba rindās ar gūtiem vārtiem izcēlās Libors Šulāks, Pāvels Šens, Aleksandrs Ševčenko un Dmitrijs Sajustovs. Savukārt ”Admiral” vārtos lielisku spēli aizvadīja Rīgas ”Dinamo” bijušais vārtsargs Aleksandrs Lazušins, kurš atvairīja 36 no 38 (94,7%) pretinieku izdarītajiem metieniem.

Indrašis laukumā pavadīja 18 minūtes un 54 sekundes, kuru laikā izdarīja trīs metienus pa viesu vārtiem un bloķēja vienu pretinieku metienu. Tikmēr Bukarts savainojuma dēļ atkal palika ārpus Vladivostokas kluba pieteikuma.

Tāpat panākumu svinēja arī latviešu aizsarga Jāņa Jaka pārstāvētā ”Sochi”, kas savā laukumā ar 4:1 sakāva Ņižnekamskas ”Neftekhimik” un pielika punktu piecu zaudējumu sērijai. Soči uzvaru nodrošināja pēdējā trešdaļā, kurā guva trīs no četriem vārtiem. Mājinieku rindās ar diviem precīziem metieniem izcēlās Jurijs Aleksandrovs un Martins Bakošs.

Jaks nospēlēja 19 minūtes un trīs sekundes, neizdarot nevienu metienu pa pretinieku vārtiem un pielietojot vienu spēka paņēmienu.

Ar 46 mačos izcīnītu 41 punktu ”Sochi” ieņem priekšpēdējo vietu Rietumu konferencē, apsteidzot vienīgi Rīgas ”Dinamo”, kam tagad ir par četriem punktiem mazāk. Savukārt ”Admiral”, aizvadot tikpat spēles, ir ieguvusi 29 punktus un atrodas priekšpēdējā pozīcijā ne tikai Austrumu konferencē, bet visā līgā.

Autors: Rainers Rogs Avots: KHL