”Dinamo” vārtsarga brālis uguņo Podoļskā, ”Jokerit” sakauj Maskavas ”Dinamo” (VIDEO)

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) šodien tika aizvadīti deviņi mači. Šī bija ļoti aizraujoša spēļu diena, jo pieci no mačiem noslēdzās vien papildlaikā vai pēcspēles metienos. Vairāki līgas grandi aizvadīja ļoti smagas spēles. Negaidītu zaudējumu Nursultanā piedzīvoja viena no Austrumu konferences līderēm Magņitogorskas ”Metallurg”.

Vēl vienu svarīgu uzvaru cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs izcīnīja Minskas ”Dinamo”, kas viesos ar 4:3 (0:2, 1:1, 2:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica vienu no Rietumu konferences pastarītēm Podoļskas ”Vitjaz”. Par vienu no mača galvenajiem varoņiem kļuva Rīgas ”Dinamo” vārtsarga Jūliusa Hudačeka brālis Libors, kurš, aizvadot otro spēli pēc atgriešanās KHL, guva divus vārtus pamatlaikā un vienreiz izcēlās pēcspēles metienu sērijā. Vārti un uzvaru nesošais bullītis Artjoma Demkova rēķinā.

Divu Rietumu konferences grandu duelī Helsinku ”Jokerit” savā laukumā ar 5:1 (2:0, 1:1, 2:0) sakāva Maskavas ”Dinamo” un svinēja trešo panākumu pēc kārtas. Helsinku klubs jau devītajā minūtē panāca 2:0. Uzvarētāju rindās ar trim rezultativitātes punktiem izcēlās Džordans Šrēders, kura kontā vieni gūti vārti un divas rezultatīvas piespēles. Rietumu konferences kopvērtējumā abas komandas tagad šķir vairs tikai viens punkts. Tiesa maskavieši joprojām atrodas priekšā.

Negaidītu zaudējumu Nursultanā, spēlei tiekot aizvadītai bez skatītājiem, piedzīvoja viena no līgas līderēm Magņitogorskas ”Metallurg”, kas ar 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) piekāpās vietējai ”Barys”. Viesi divreiz izvirzījās vadībā, taču ”Barys” abas reizes atspēlējās un 54. minūtē izrāva uzvaru. Mājiniekiem panākumu nodrošināja pieredzējušais Romāns Starčenko. ”Metallurg” šis bija jau trešais zaudējums pēdējos četros mačos.

Magņitkas klupienu izmantoja Čeļabinskas ”Traktor”, kas mājās ar 4:3 (1:0, 1:1, 1:2, 1:0) papildlaikā pārspēja Jaroslavļas ”Lokomotiv”, izcīnot piekto uzvaru pēc kārtas, un pārņēma līgas līderes godu no ”Metallurg”. Zaudētāju rindās pa trim punktiem šajā mačā sakrāja gan Artjoms Aņisimovs, gan Reids Boučers. Aņisimovs izcēlās ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, bet Boučera rēķinā vārti un divas piespēles. ”Lokomotiv” šī bija trešā neveiksme pēc kārtas.

Spožu spēli pret vienu no Austrumu konferences līderēm Kazaņas ”Ak Bars” aizvadīja Habarovskas ”Amur” vārtsargs Jevgeņijs Aļikins, kurš atvairīja 54 no 55 (98,2%) pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem un neitralizēja četrus no sešiem sāncenšu izpildītajiem bullīšiem, taču, neskatoties uz fantastisko sniegumu, nespēja glābt ”Amur” no zaudējuma savā laukumā ar 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos pret vienu no līgas grandiem.

Uzvaru smagā cīņā šodien izcīnīja ne tikai ”Ak Bars”, bet arī viena no Rietumu konferences līderēm Maskavas CSKA, kas, spēlējot mājās, tikai ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) papildlaikā uzveica Ņižņekamskas “Neftekhimik”. Mačā ilgu laiku bija bezvārtu neizšķirts, bet otrā perioda priekšpēdējā minūtē ”Neftekhimik” negaidīti izvirzījās vadībā. Trešās trešdaļas ievadā Mihails Grigorenko skaitliskajā vairākumā panāca izlīdzinājumu, bet pagarinājuma pēdējās sekundēs viņš asistēja komandas uzvaras vārtu guvumā.