“Amur” izsakās par Kalniņa pārejas formālo pusi

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Habarovskas “Amur” preses dienests atbildējuši uz jautājumu kā sokas ar Jāņa Kalniņa apstiprināšanu pārejai uz klubu.

Latvijas hokeja federācija (LHF) jau noraidījusi šo pieprasījumu, jo Kalniņš, neskatoties uz Saeimas izdoto aizliegumu likuma formā, parakstīja līgumu ar Krievijas komandu.

“Jāņa Kalniņa starptautiskās pārejas atļaujas izsniegšanas procedūra turpinās saskaņā ar IIHF (Starptautiskās Hokeja federācijas) reglamentu. Gala atbilde no IIHF vēl nav saņemta. Bet mēs sagaidām, ka spēlētājs ieradīsies Habarovskā nākamās nedēļas sākumā,” minēts “Amur” kluba paziņojumā.

“Pirms transfēra noraidījuma sazinājāmies ar IIHF, un tur mūs nenosoda par to, attiecīgi gribētos cerēt, ka neviens mums nekādas sankcijas neuzliks. Taču šo juridisko jezgu tagad nāksies pārņemt IIHF. Un jā, starptautiskā federācija jau darbojas uz citas juridiskās bāzes. Mums situācija ir skaidra, mēs nevaram pārkāpt Latvijas likumu, kamēr uz IIHF tas īsti neattiecas, un viņiem jāskatās savs reglaments,” sarunā ar portālu “Sportacentrs.com” iepriekš teica LHF ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs.

Autors: Roberts Ūdris

Komentāri (0)