Sorokins uzņemas vainu pēc zaudējuma Norvēģijai grupu turnīra spēlē

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins sniedzis komentāru pēc zaudējuma ceturtajā 2024. gada U-18 pasaules čempionāta spēlē pret Norvēģijas vienaudžiem.

Jau ziņojām, ka Latvijas jaunie hokejisti piekāpās norvēģiem ar rezultātu 3:5 (0:3, 1:2, 2:0).

“Man jāuzņemas atbildība, ka nespēju aiznest līdz komandai to, cik šī spēle bija ļoti svarīga un kā šāda svarīga spēle ir jāspēlē. Likās, ka mums vajadzētu uzvarēt Norvēģiju, skatoties no iepriekšējiem rezultātiem. Tajā pašā laikā visu laiku tika runāts par to, ka tā būs grūtākā spēle šajā turnīrā un jāgatavojas riktīgai kaujai.

Kļūdu daudzums, kas bija pirmajos pēc kārtas zaudētajos vārtos, bija prātam neaptverams. Šī bija pirmā reize mana mūžā, kad pirms trešās trešdaļas komandai pateicu, ka mums varētu derēt arī -2. Tajā brīdī, kad rezultāts mums ir -4, man nācās pateikt puišiem, ka mums varētu derēt mīnus divi, un dot kaut kādu cerību, ka mums ir jāgūst divi vārti. Tas ir kaut kas prātam neaptverams.

Iespējams, šī spēle dos stimulu, lai šis čempionāts beigtos citādāk. Protams, vēl neesam teorētiski tikuši ceturtdaļfinālā, tāpēc rītdienas spēle, citiem pretiniekiem tiekoties, var izšķirt to, vai mēs būsim tur vai nebūsim. Mums ir vienalga, ar ko spēlēt ceturtdaļfinālā. Pārbaudes mačos gana veiksmīgi esam spēlējuši ar čehiem, čempionātā gana veiksmīgi ar kanādiešiem.

Es joprojām esmu vieglā šokā no tā, kas bija, taču tajā pašā laikā esmu lepns par to, ka mums komandā bija puiši, kas varēja atrisināt jautājumu par divu vārtu gūšanu trešajā periodā. Kopumā spēlē mēs metām vairāk pa vārtiem, bija daudz momentu. Mūs pievīla iemetienu uzvarēšana. Bija vairākas lietas, par kurām runājām sapulcē, kuras netika izpildītas. Puikas ir puikas. Ceru, ka viņiem tā būs mācība visai dzīvei,” pēc spēles izteicās Sorokins.

Latvija pēc aizvadītām četrām spēlēm ar trīs punktiem ieņem 4. vietu.

Ceturtdaļfinālā no katras grupas iekļūst labākās četras komandas. Rītdien norisināsies spēle starp Norvēģiju (3. vieta grupā) un Slovākiju (5. vieta), pēc kuras kļūs zināms, vai Latvija kvalificēsies ceturtdaļfinālam. Ja slovāki uzvar papildlaikā, bullīšos vai zaudē, Latvija spēs sasniegt nākamo posmu.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LHF