Latvijas U-18 izlase pēdējā grupas spēlē cieš neveiksmi (VIDEO)

Latvijas U-18 izlase ceturtajā spēlē 2024. gada U-18 pasaules čempionātā cieta neveiksmi pret Norvēģijas vienaudžiem ar rezultātu 3:5 (0:3, 1:2, 2:0).

Mača rezultātu 8. minūtē, spēlējot vairākumā, atklāja norvēģis Lukass Finkenhāgens. Minūti vēlāk Matiass Deli dubultoja pārsvaru. Priekšpēdējā pirmā perioda minūtē Niklass Ārams-Olsens panāca 3:0.

Otrās trešdaļas ievadā pirmo vārtu autors Finkenhāgens saņēma noraidījumu līdz spēles beigām (5+20) par sitienu ar nūju. Iespēju lielajā vairākumā vienreiz izmantoja latvieši, kad precīzi meta Daniels Serkins. Deli 15. minūtē guva savus otros vārtus, bet piecas minūtes vēlāk Ludvigs Laftons vairākumā panāca 5:1 Norvēģijas labā.

Pēc šī vārtu guvuma Latvijas treneris Oļegs Sorokins izlēma veikt vārtsarga maiņu. Trešo periodu Nila Roberta Mauriņa vietā vārtus sargāja Mikus Vecvanags.

Trešā perioda 59. sekundē Martins Klaucāns vienus vārtus spēja atgūt. Trešdaļas vidū Darels Uļjanskis realizēja vairākumu, panākot 3:5, bet Latvijai atlikušajās 11 minūtēs rezultātu mainīt vairs nesanāca.

Pirmās 40 minūtes Latvijas vārtus sargāja Nils Roberts Mauriņš, atvairot 12 no 17 metieniem, taču pēc tam viņu nomainījušais Mikus Vecvanags atvairīja visus 12 metienus.

Latvija pēc aizvadītām četrām spēlēm ar trīs punktiem ieņem 4. vietu.

Pirmās četras komandas no katras grupas iekļūst ceturtdaļfinālā. Piektajā vietā esošajai Slovākijas U-18 izlasei rītdien paredzēta spēle pret 3. vietā esošo Norvēģiju. Gadījumā, ja Slovākija izcīna uzvaru pamatlaikā, Latvija nevarēs iekļūt ceturtdaļfinālā. Taču, ja slovāki uzvar papildlaikā, bullīšos vai zaudē, Latvija spēs sasniegt nākamo posmu.