Vācijas U-20 izlase šokē hokeja pasauli, pirmoreiz vēsturē apspēlējot Somiju (VIDEO)

2024. gada U-20 pasaules čempionāta otrās dienas otrajā spēlē Somijas U-20 hokejisti ar rezultātu 3:4 (1:1, 2:3, 0:0) piekāpās Vācijas vienaudžiem.

Šī uzvara Vācijas U-20 hokejistiem kļuva par pirmo vēsturē pret Somiju.

Sestajā minūtē vācietis Vaits Osvalds atklāja rezultātu. Divas minūtes vēlāk Tommi Mānisto panāca izlīdzinājumu.

Otrās trešdaļas sākumā tika gūti trīs vārti 98 sekundēs. No sākuma Kaspers Haltunens pirmoreiz mačā izvirzīja Somiju vadībā. Taču 55 sekundes vēlāk aizsargs Niklass Hūbners atgrieza neizšķirtu. Nedaudz vēlāk tika gūti vēl vieni vārti, kad vārtsargu pārspēja soms Samu Bau.

Trešdaļas otrajā pusē Romāns Kehters spēja izlīdzināt mača gaitu. Pusotru minūti vēlāk Osvalds guva savus otros vārtus spēlē. Trešajā periodā Somija iespieda vāciešus aizsardzības zonā, apšaudot vārtus, taču rezultātu izmainīt neizdevās.

Somijas vārtsargs Niklass Koko tika galā ar 24 no 28 metieniem. Vācijas vārtu drošība tika uzticēta Filipam Dītlam, kurš veiksmīgi atvairīja 40 metienus no 43.

Vāciju jau rītdien, 28. decembrī, sagaida smaga cīņa pret mājinieci Zviedriju. Taču Somija dienu vēlāk spēkosies ar Latvijas U-20 valstsvienību.