Somijas U-20 rezultatīvā spēlē bullīšos uzvar kaimiņus (VIDEO)

2024. gada U-20 pasaules čempionāta sestās dienas pirmajā mačā Somijas U-20 izlase ar rezultātu 5:4 (2:0, 1:4, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā apspēlēja Zviedrijas vienaudžus.

Zviedrija līdz šim nebija ielaidusi nevienus vārtus, izcīnot trīs “sausās” uzvaras pēc kārtas.

13. minūtē Somijas uzbrucējs Tommi Manisto atklāja rezultātu, pārtraucot Zviedrijas 192 minūšu un 25 sekunžu “sauso” sēriju. Sešas minūtes vēlāk Lenni Hāmenako dubultoja pārsvaru. Zīmīgi, ka tas kļuva par Somijas U-20 izlases jubilejas 1300. vārtu guvumu.

Otrās trešdaļas sākumā Izāks Borns atguva vienus vārtus zviedriem. Pēc trīs minūtēm Jonatans Lekerimaki vairākumā panāca 2:2.

Vien 37 sekundes vēlāk Kaspers Haltunens vairākumā atgrieza Somijai vienu vārtu pārsvaru. Otrās trešdaļas devītajā minūtē zviedrs Teo Lindšteins panāca neizšķirtu. Piecas minūtes līdz perioda beigām Filips Bīsteds vairākumā izvirzīja zviedrus vadībā.

Kad tablo vēstīja par divām minūtēm līdz pamatlaika beigām, Somija, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, panāca 4:4, pateicoties Jani Nīmana vārtiem. Bullīšos Nīmans atnesa Somijai uzvaru.

Zviedrijas vārtsargs Melkers Telīns tika galā ar 25 metieniem no 29, kamēr Somijas vārtu vīrs Noa Vali atvairīja 29 no 33 metieniem.

Pēc aizvadītām četrām spēlēm, Zviedrija ieņem 1. vietu A grupā ar desmit punktiem, bet Somija ierindojas trešajā pozīcijā ar pieciem punktiem.