Somija sīvā cīņā uzvar Slovākiju un sasniedz U-20 PČ pusfinālu (VIDEO)

2024. gada U-20 pasaules čempionāta ceturtdaļfināla mačā Somijas U-20 izlase ar rezultātu 4:3 (0:1, 1:0, 2:2, 1:0) apspēlēja Slovākijas vienaudžus.

Somijas izlase kā pirmā kvalificējās pusfinālam.

Mača rezultāts tika atklāts pirmā perioda pēdējā sekundē, kad slovāks Ādams Sikora iemeta ripu uzreiz pēc uzvarēta iemetiena. Otrā perioda sākumā Tommi Mānisto panāca izlīdzinājumu.

Trešā perioda 36. sekundē Lenni Hāmenaho izvirzīja somus vadībā. Septiņas minūtes vēlāk Dalibors Dvorskis panāca izlīdzinājumu. Pusotru minūti līdz finālsirēnai Aleksanteri Kaskimaki guva iespējami uzvaru nesošos vārtus, taču Filips Mešars atgrieza neizšķirtu uz tablo 44 sekundes līdz beigām.

Papildlaikā Somijai uzvaru 24. sekundē atnesa Jere Lasila, izlaužoties cauri visai slovāku aizsardzībai.

Somijas vārtus sargāja Niklass Koko, atvairot 27 no 30 metieniem. Taču Slovākijas vārtsargs Ādams Gajans tika galā ar 24 no 28 metieniem.

Somijas izlase pusfinālā spēlēs pret mača starp Čehiju un Kanādu uzvarētāju. Mačs notiks ceturtdien, 4. janvārī.