Smitam Hat-trick, ASV U-18 valstsvienība pārbrauc pāri slovākiem (VIDEO)

Šveicē notiekošajā U-18 pasaules hokeja čempionātā šodien tiks aizvadīti abi pusfināla mači. Par pirmo finālisti kļuvusi ASV U-18 izlase, kas pirmajā pusfināla mačā ar 7:1 (3:0, 2:1, 2:0) sagrāva Slovākijas vienaudžus.

Amerikāņi pamatus uzvarai ielika jau pirmajā trešdaļā, kurā, gūstot divus vārtus Vilam Smitam, bet reizi precīzam esot Koulam Hatsonam, panāca pārliecinošo 3:0.

Otrā perioda 50. sekundē Smits noformēja sev Hat-trick un vēl vairāk nostiprināja ASV U-18 valstsvienības pārsvaru (4:0), bet 24. minūtē Salvatore Guco panāca graujošo 5:0.

Pamatlaika vidū Dalibors Dvorskis slovākiem vienus vārtus atguva (1:5), bet mača pēdējās minūtēs amerikāņi, izceļoties Denijam Nelsonam un Koulam Aizermanam, panāca 7:1.

ASV U-18 valstsvienības vārtus sargāja Trejs Ogustīns, kurš atvairīja 27 no 28 (96,43%) pretinieku izdarītajiem metieniem.

Savukārt slovāku vārtos vietu dalīja Samuels Urbans un Lūkass Furštens. Urbans tika galā ar 24 no 29 (82,76%) amerikāņu mestajām ripām, bet Furštens neitralizēja 19 no 21 (90,48%) metiena.

Amerikāņi finālā tiksies ar Kanādas un Zviedrijas pusfināla pāra uzvarētāju, bet slovāki aizvadīs maču par bronzu pret šī pusfināla pāra zaudētāju.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF