Slovākija prestižā junioru turnīrā pārspēj Vāciju, ieņemot 5. vietu, somi paliek septītie

Prestižajā junioru turnīrā “Hlinkas-Grecka kauss” tika sadalītas pozīcijas starp 5. un 8. vietu.

Mačā par 5. vietu Slovākijas U-18 izlase ar rezultātu 5:2 (0:0, 1:0, 4:2) apspēlēja Vācijas vienaudžus.

Spēles rezultāts tika atklāts vien 29 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām, kad precīzs bija slovāks Ādams Goljērs. Trešā perioda ievadā Andreass Straka vairākumā panāca 2:0. Perioda turpinājumā Mihals Švrčeks un Mihals Kapošs uzstādīja 4:0 uz tablo. Vien 46 sekundes vēlāk vāciešiem vienus vārtus izdevās atgūt, izceļoties Maksam Cīrgībelam.

Trešā perioda 17. minūtē Vācijas rindās ar rezultativitāti izcēlās Latvijā dzimušie dvīņi Rihards un Gustavs Grīvas. Rihards panāca 2:4 pēc precīzas Gustava piespēles. Punktu mačam pielika precīzais Tobiasa Tomīka raidījums tukšos Vācijas vārtos.

Vācijas vārtsargs Lukass Štūrmans atvairīja 19 no 23 metieniem, taču Slovākijas vārtsargs Mihals Pradels tika galā ar 16 no 18 metieniem.

Tikmēr cīņā par 7. vietu Somijas juniori pārliecinoši pārspēja Šveices vienaudžus ar rezultātu 5:2 (1:1, 1:1, 3:0).

Mača 14. minūtē rezultātu atklāja soms Jere Somervuori. Piecas minūtes vēlāk Maiks Ēšlimans panāca izlīdzinājumu 1:1.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē Matiass Vanhanens atgrieza somiem vadību, bet 11 minūtes vēlāk Ēšlimans atkal uz tablo uztādīja neizšķirtu, gūstot savus otros vārtus spēlē.

Trešajā periodā vairāk dominēja somi, iemetot trīs golus sāncenšu vārtos. Devītajā minūtē ar precīzu metienu izcēlās Makss Vestergārds, bet spēles pēdējā minūtē divus vārtus 55 sekundēs guva Atte Joki.

Somijas vārtsargs Patriks Kerkola tika galā ar 22 no 24 metieniem. Tikmēr Švecies vārtus sargājušais Jovins Traksels neitralizēja 35 no 39 raidījumiem.

Rītdien bronzu sadalīs Zviedrijas un ASV hokejisti, bet par zeltu cīnīsies Kanādas un Čehijas U-18 izlases.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Hlinkas-Grecka kauss