Slovākija iesāk U-20 pasaules čempionātu ar rezultatīvu panākumu pret vicečempioniem (VIDEO)

2024. gada U-20 pasaules čempionāta pirmajā spēlē Slovākijas U-20 izlase ar 6:2 (0:1, 2:0, 4:1) pārspēja Čehijas vienaudžus.

2023. gadā Čehija finālā piekāpās Kanādai un izcīnīja sudraba medaļas.

Aktīvi spēli iesāka čehi, atklājot rezultātu vien minūti pēc sākuma, kad uzbrucējs Dominiks Remons no vārtu priekšas ieraidīja ripu vārtos.

Otrā perioda sākumā slovāks Servačs Petrovskis realizēja skaitlisko vairākumu un panāca 1:1. Pirmspēdējā trešdaļas minūtē Peters Repčiks izvirzīja slovākus vadībā ar metienu no attāluma.

Trešā perioda sākumā Slovākija uguņoja un guva trīs vārtus pirmajās piecās minūtēs. No sākuma Samuels Honzeks vairākumā dubultoja slovāku pārsvaru. Trīs minūtes vēlāk aizsargs Boriss Žabka guva vārtus mazākumā, panākot 4:1. Vien 67 sekundes vēlāk Petrovskis izcēlās ar otro vārtu guvumu spēlē, cauršaujot vārtsargu ar spēcīgu metienu.

Trešā perioda vidū Čehijai bija iespēja izpildīt soda metienu, bet vārtsargu pārspēt neizdevās. Taču divas minūtes vēlāk čehi tomēr guva vārtus, kad precīzs izrādījās Matijāšs Sapovalivs. 30 sekundes vēlāk slovāks Maksims Štrbāks atgrieza četru vārtu pārsvaru un uzstādīja mača gala rezultātu – 6:2.

Slovākijas vārtsargs Ādams Gajans atvairīja 27 no 29 metieniem. Čehijas vārtus sargāja Mihaels Hrabals, tiekot galā ar 28 raidījumiem no 34.

Abas valstsvienības jau rītdien, 27. decembrī, aizvadīs nākamo maču, Slovākijai spēkojoties pret Šveici, bet Čehijai pret norvēģiem.