Latvijas 3 pret 3 izlase turpina lielisko uzvaru gājienu Jaunatnes Olimpiādē

Latvijas U-16 trīs pret trīs hokeja izlase aizvadījusi piekto un sesto grupu turnīra spēli Ziemas Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs.

Pirmajā mačā, kas notika šonakt plkst. 02.00 pēc Latvijas laika, ar rezultātu 8:3 (1:0, 1:2, 6:1) pārspēja Polijas hokejistus.

Pirmajā un otrajā periodā izvērtās ļoti sīva cīņa, rezultātam esot 2:2, bet noslēdzošajā trešdaļā Latvijas hokejisti pārslēdza ātrumu un guva sešus vārtus, izcīnot uzvaru.

Latvija divus vārtus guva vairākumā, bet vienus ielaida spēlējot mazākumā.

Otrajā mačā, kas notika astoņas stundas vēlāk, Latvijas jaunieši ar 11:6 (4:3, 4:1, 3:2) apspēlēja otrajā vietā ejošo Dāniju.

Pirms mača sākuma abas valstsvienības nebija cietušas nevienu zaudējumu.

Pirmajā periodā abas komandas kopā sameta septiņus vārtus. Otrajā trešdaļā pārliecinošāk spēlēja Latvijas hokejisti, bet trešajā periodā Latvija guva trīs vārtus, uz ko dāņi atbildēja ar divām ripām.

Latvija četrus vārtus iemeta skaitliskajā vairākumā, kamēr Dānija spēja izmantot divus vairākumus.

Latvija izcīnījusi uzvaru visās septiņas grupas spēlēs, ar 21 punktu ieņemot pārliecinošu 1. vietu. Pa 15 punktiem iekrāja Dānija un Austrija, sadalot 2. un 3. pozīciju, viņām ar 12 punktiem seko Kazahstāna un Polija. Sestajā pozīcijā ar sešiem punktiem ierindojās Lielbritānija. Priekšpēdējo, 7. vietu ar trīs punktiem ieņēma Taivāna, bet pēdējā vietā palika Spānija, nespējot tikt pie punktiem septiņās cīņās.

Pusfinālā Latvijas 3 pret 3 izlase spēkosies ar Kazahstānas jauniešiem, kurus grupu turnīrā izdevās pārspēt ar 15:11. Otro pusfināla pāri sastādīs Dānijas un Austrijas hokejisti.

Pusfināla cīņas notiks rītdien, 24. janvārī. Bet dienu vēlāk tiks aizvadītas spēles par medaļām.