Kazahstāna šokē hokeja pasauli un U-18 PČ apspēlē Čehiju (VIDEO)

2024. gada U-18 pasaules čempionāta spēlē Čehijas izlase ar rezultātu 3:4 (2:1, 1:1, 0:1, 0:1) papildlaikā piekāpās Kazahstānas vienaudžiem.

Rezultātu mača 14. minūtē atklāja Ondrejs Košs. Divas minūtes vēlāk Ādams Benaks dubultoja pārsvaru. Pirmā perioda pēdējā minūtē Romāns Bolšedvorskis samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Otrajā trešdaļā abas valstsvienības apmainījās ar vārtu guvumiem. No sākuma Kornejs Korņejevs vairākumā panāca izlīdzinājumu, bet trešdaļas beigās Ādams Jeho atgrieza Čehijai pārsvaru.

Trešā perioda 13. minūtē Aleksandrs Perkins izlīdzināja mača gaitu. Atlikušajās septiņās minūtēs rezultāts nemainījās, neskatoties uz kazahstāniešu divu minūšu noraidījumu.

Overtaimā Kazahstāna spēja izraut sensacionālo uzvaru, kad Mstislavs Šiplins, četras minūtes pēc papildlaika sākuma, vārtu priekšā saņēma piespēli un veiksmīgi ripu iemeta vārtos.

Kazahstānas izlasei šī kļuva par pirmo uzvaru vēsturē U-18 pasaules čempionātā.

Čehijas vārtsargs Jakubs Milota tika galā ar 21 no 24 metieniem. Tikmēr Kazahstānas vārtu drošība tika uzticēta Abilaihanam Toleubajam, kurš atvairīja 28 no 31 metiena.

Rītdien, 30. aprīlī, Kazahstāna krustos nūjas ar Kanādas hokejistiem.

Kazahstānas U-18 izlase ar diviem punktiem pēc trīs spēlēm ieņem pēdējo, 5. vietu B grupā, taču Čehija ierindojas 2. pozīcijā ar sešiem punktiem četros mačos.