Čehijas U-20 izlase šokē ASV, kanādieši un somi apliecina favorītu statusu (VIDEO)

Trešdienas vakarā un aizvadītajā naktī tika noskaidrotas visas Kanādā notiekošā U-20 pasaules čempionāta pusfinālistes. Cīņu par medaļām turpinās Somijas, Zviedrijas, kā arī Kanādas un Čehijas jaunie hokejisti.

Par lielāko pārsteigumu ceturtdaļfinālu pāros parūpējās Čehijas U-20 hokejisti, kas pēc zaudējuma grupu turnīra pēdējā mačā Latvijas jaunajiem hokejistiem, ceturtdaļfinālā ar 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) negaidīti pārspēja ASV vienaudžus un izslēdza vienu no turnīra galvenajām favorītēm no cīņas par medaļām. Izšķirošo pārsvaru čehi panāca otrajā periodā, kad nedaudz vairāk nekā trīs minūšu laikā guva divus vārtus. Par mača galveno varoni kļuva Jirži Kuličs, kurš izcēlās ar gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Pirmajā pusfināla mačā Somijas U-20 izlase ar 5:2 (3:1, 0:1, 2:0) pārspēja Vācijas vienaudžus. Somi jau 12. minūtē panāca 2:0, taču vācieši nepadevās un divreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, panākot 1:2 un vēlāk 2:3. Pēdējā trešdaļā gan Somija guva divus vārtus skaitliskajā vairākumā un beigu beigās izcīnīja visnotaļ drošu uzvaru. Uzvarētāju rindās četrus (2+2) rezultativitātes punktus sakrāja Robijs Jarventī. Tikmēr abus vārtus Vācijas U-20 valstsvienības labā guva Benets Rosmī.

Tāpat savu favorītes statusu ceturtdaļfināla mačā pret Šveices jaunajiem hokejistiem apliecināja arī turnīra mājiniece Kanāda, kas svinēja panākumu ar 6:3 (4:2, 1:1, 1:0) Kanādieši pamatus uzvarai ielika jau mača pirmajās 18 minūtēs, kurās pretinieku cietoksnī iemeta četras ripas. Uzvarētāju rindās ar diviem gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli atzīmējās Logans Stankovens. Tikmēr zaudētāju sastāvā divreiz precīzs bija Atīlio Biaskas.

Par Latvijas U-20 valstsvienības varonīgo cīņu pret Zviedrijas vienaudžiem ziņojām jau iepriekš.