ASV U-20 izlase trīsreiz nenosargā vadību, taču 15 vārtu trillerī izcīna bronzu (VIDEO)

Kanādā notiekošajā U-20 pasaules čempionātā aizvadīta pirmā spēle par medaļām. Ļoti aizraujošā un vārtu guvumiem bagātā mačā ASV U-20 izlase cīņā par trešo vietu papildlaikā ar 8:7 (1:0, 4:5, 2:2, 1:0) pārspēja Zviedrijas vienaudžus.

Logans Kūlijs jau trešajā minūtē atklāja mača rezultātu, bet 22. minūtē Raiens Ufko dubultoja amerikāņu pārsvaru – 2:0. Pēc nepilnām divām minūtēm Filips Bīsteds samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2), bet drīz vien Čezs Lušuss amerikāņiem atjaunoja divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Pateicoties Oskara Petersona un Leo Kārlsona precīzajiem metieniem, Zviedrijas jaunie hokejisti 29. minūtē panāca izlīdzinājumu – 3:3. Uguņošana otrajā periodā ar to nebeidzās. Kutera Gotjē un Lušusa precīzie metieni ļāva ASV U-20 izlasei 34. minūtē atgūt divu ripu pārsvaru (5:3).

Tiesa zviedri nepalika atbildi parādā. Skandināvi otrās trešdaļas izskaņā, 26 sekunžu laikā izceļoties Miltonam Oskarsonam un Liamam Ogrēnam, atkal panāca neizšķirtu – 5:5. Abas izlases otrajā periodā kopā guva deviņus(!!!) vārtus.

Pēdējās trešdaļas sākumā Noā Ostlunds pirmoreiz mačā panāca Zviedrijas U-20 valstsvienībai minimālu pārsvaru (6:5), bet amerikāņi, pateicoties Lūka Hjūza un Gotjē precīzajiem metieniem, 59. minūtē pārņēma vadību – 7:6.

ASV jaunie hokejisti bija ļoti tuvu uzvarai pamatlaikā. Zviedri ķērās pie pēdējā cerību salmiņa un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tas atmaksājās nepilnas 22 sekundes līdz trešā perioda beigām, kad Bīsteds guva savus otros vārtus spēlē un izrāva papildlaiku (7:7).

Pēdējais vārds mačā tomēr piederēja amerikāņiem. Par spēles galveno varoni kļuva Lušuss, kurš 63. minūtē noformēja sev Hat-trick un atnesa ASV U-20 valstsvienībai bronzas godalgas – 8:7.

U-20 pasaules čempionāta finālā mājiniece Kanāda tiksies ar Čehijas vienaudžiem. Mača sākums pulksten 1:30. Tiešraide kanālā TV6.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF