Vītoliņš: Peltonenu pazīstu vairākus gadus, viņam ļoti liela pieredze hokejā

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar “Sportacentrs.com” sniedzis komentāru par izmaiņām trenera korpusā.

Šodien jau ziņojām, ka Latvijas hokeja izlases treneru korpusā notikušas izmaiņas, Arti Ābolu nomainot pret somu speciālistu Villi Peltonenu.

“Viņam ir ļoti liela pieredze hokejā, uzskatu, ka viņš ļoti palīdzēs Latvijas izlasei. Nevajag baidīties no pārmaiņām, ja tās ir kvalitatīvas.

Es Villi pazīstu jau vairākus gadus, zināju, ka viņš ir atbildīgs treneris. Lai motivētu spēlētājus, bija nepieciešamas pārmaiņas, un viņš ir tāda persona, kas nāk ar savu leģendas auru, kas šo motivāciju sniegs. Viņam ienākot ģērbtuvēs, spēlētājiem būs respekts un vēlme pierādīt sevi no jauna. Hokejisti vēlēsies sevi vēlreiz apliecināt, arī tie, kas iepriekš netika sastāvā, un tas pats attieksies arī uz mums, treneriem,” saka Vītoliņš.

Vītoliņš piebilda, ka nācās šķirties no Ābola tikai tādēļ, ka tika piesaistīts Peltonens.

“Treneru vietas jau ir ierobežotas. Ja kāds nāk klāt, loģiski, ka kādam jāpaiet malā. Arta pienākumus tagad pārņems Peltonens, kurš to ir darījis arī Somijas un Vācijas izlašu sastāvos, esmu pārliecināts, ka šīs izmaiņas nesīs rezultātus. No pārmaiņām nevajag baidīties, atkārtošos vēlreiz,” turpina speciālists.

50 gadus vecais somu speciālists trenera karjeras laikā strādājis par asistentu Somijas un Vācijas izlasēs, vadījis Šveices komandu HC “Lausanne” un asistējis SC “Bern” klubā. Pēdējās trīs sezonas Peltonens vada Somijas augstākās hokeja līgas (Liiga) vienību Helsinku “IFK”.

Savas spēlētāja karjeras laikā Peltonens vienu reizi kļuvis par pasaules čempionu, četras reizes ieguvis sudraba medaļas un trīs reizes ticis pie bronzas godalgām. Tāpat Olimpiskajās spēlēs Peltonens ieguvis četras bronzas un vienu sudraba medaļu. 50 gadus vecais Peltonens iekļauts arī Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) un Somijas hokeja slavas zālēs.

Latvijas valstsvienība 2024. gada pasaules čempionātu aizvadīs B grupā Ostravā un spēkosies ar Polijas, Francijas, Kazahstānas, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas un ASV izlasēm.

Grupu turnīrs norisināsies no 10. līdz 21. maijam. Ceturtdaļfināla spēles paredzētas 23. maijā, bet pusfināla mači notiks 25. maijā. Finālspēle un cīņa par bronzas godalgām tiks aizvadīta 26. maijā.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Sportacentrs.com

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)