Vītoliņš par jauniem kandidātiem lems vēlāk, Girgensonam zvanīs pēc sezonas beigām

Harijs Vītoliņš, hokejazinas.com
Harijs Vītoliņš | Foto: LHF

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš šodien preses konferencē pirms pārbaudes spēlēm ar Somijas valstsvienību sacīja, ka abas spēles parādīs, cik daudz hokejistu turpinās treniņnometni pirms pasaules čempionāta.

Latvijas izlase šovakar aizvadīs pirmo no divām pārbaudes spēlēm ar Somijas valstsvienību. Vītoliņš ieskicēja gatavošanos šīm spēlēm.

“Varēsim atkal spēlēt pie pilnām tribīnēm. Patīkami, ka mūs līdzjutēji novērtē, mums atliek parādīt labu sniegumu. Ville Peltonens [izlases galvenā trenera asistents] Rīgā būs nedēļas nogalē, jo viņam vajag dažas lietas nokārtot Somijā.

Somijas izlase katru gadu popularizē somu hokeju, un pēdējos gados izlasē ir tikai divi, trīs spēlētāji no NHL. Runāju ar Somijas izlases galveno treneri un viņi plāno piesaistīt tikai trīs no NHL, liekot visu akcentu uz Eiropā spēlējošajiem. Somiem ir labs sastāvs, izņemot finālistus no vietējā čempionāta. Somi būs labs, ātrs un kvalitatīvs pretinieks. Piespēļu un metienu kvalitāte ir augstā līmenī.”

Runājot par Latvijas izlases kandidātu saraksta paplašināšanu un atbildot uz jautājumu par Čehijas 2. līgas hokejistiem Patriku Zabusovu un Danielu Bērziņu, kuri nule kā kļuva par līgas čempioniem, bet priekšā vēl pārspēles, Vītoliņš sacīja sekojoši: “Jāskatās, kā aizvadīsim šīs spēles ar Somijas izlasi. Pērn izlasei nepievienojās Sandis Smons, jo jau zinājām, kuri aizsargi brauks uz čempionātu. Sapratām, ka vairs nav iespēju pārbaudīt jaunus spēlētājus. Redzēsim, cik daudz problēmu būs šajās spēlēs. Protams, vēlamies, lai tās būtu mazāk. Skatīsimies, vai aicināt klāt jaunus vai arī gaidīt TOP hokejistus izlasē.

Mūsu nostāja ir, ka vēlamies redzēt NHL spēlētājus izlasē. Mēs viņus tagad netraucēsim, lai viņi noslēdz sezonu. Zemgum Girgensonam līguma nākamsezon nav, un jāskatās, vai viņš vēlēsies braukt uz izlasi, ja nav līguma. Pēc sezonas sazvanīsimies un uzzināsim viņa domas par nākotni. Mēs esam gatavi pirkt lidmašīnas biļetes un sagādāt visus apstākļus šeit, bet lēmums jāpieņem viņam. Elvim Merzļikinam līgums ir, bet viņam jāsagaida pēdējās pēcsezonas pārrunas ar kluba vadību. Ja viņš visu ātri sakārto, tad nav nekādu šķēršļu, lai viņš pievienotos izlasei.

Visi puiši cenšas, daudzi jaunie nebija redzēti pieaugušo hokejā. Patīk, ka viņi ir azartiski un saprot, ko no viņiem vēlas. Ziemeļamerikas hokejs ir iemācījis viņiem ieklausītie katrā vārdā. Divās spēlēs ar Austriju puiši sevi parādīja labi. Patlaban viņi ir sastāvā.

Ja runājam par tiem, kuri spēlē Eiropā finālos, tad vieglāk ir ierasties izlasē, ja esi uzvarējis. Ja zaudē, tad ir tukšuma sajūta. Saprotu, ka grūti noturēt spēlētāju vienā līmenī, ja esi zaudējis finālā. Bet ir forši, ja mums izlasē būs čempioni no Eiropas klubiem. Saraksts ar spēlētājiem, kurus gaidām, ir garš. Nākamnedēļ spēļu nav, tas ir labi, jo desmit dienu treniņciklā varēsim aizvadīt treniņus un piestrādāt pie niansēm. Ja kāds pievienosies izlasei, tad nebūs tik būtiski, kurš kurā maiņā spēlē, bet varēsim rotēt sastāvu,” piebilda Vītoliņš.

 

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)