Vītoliņš: Mēs nekur taktiski viņiem nezaudējām

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc mūsu valstsvienības vakar piedzīvotā zaudējuma pasaules čempionāta otrajā mačā pret turnīra mājinieci Somiju sarunā ar žurnālistiem pēc spēles norādīja, ka spēlētāji esot izpildījuši spēles plānu un atklāja, ka tiesneši pēc mača viņam esot atvainojušies par pieņemtajiem lēmumiem spēles beigās.

Jau vēstījām, ka Latvijas izlase otrajā pasaules čempionāta mačā dramatiskā cīņā ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās vienai no grupas galvenajām favorītēm Somijai un piedzīvoja otro zaudējumu divās aizvadītajās turnīra spēlēs. Vienīgos vārtus mūsējo labā pret somiem guva Rūdolfs Balcers.

”Kā jau es teicu, somi spēlē mazliet savādāku hokeju. Kā mēs redzējām, vairāk taktiskā spēle gāja šodien ar somiem. Taktiski, es uzskatu, mēs nospēlējām ļoti labi,” atzina Vītoliņš. ”Praktiski viņi neko neiztaisīja no taisnā uzbrukuma. Bijām šodien pelnījuši vismaz vienu punktu. Vismaz papildlaiku bijām pelnījuši.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris piekrita, ka puiši mačā pret Somijas izlasi ir ievērojuši spēles plānu. ”Mums bija asi pretuzbrukumi un iespējas arī trešajā trešdaļā. Piemēram, kad Balcers ar Džeriņu izgāja. Mazlietiņ veiksmes [pietrūka] precīzāk pielikt. Spēle gāja līdz metienam.”

”Jāvērtē to, ka mēs spēlējām pret olimpiskajiem čempioniem. Mēs nekur taktiski viņiem nezaudējām. Ne divcīņās, ne ātrumā, ne taktiskā ziņā. Puišiem ar pašatdevi un spēles disciplīnu viss bija kārtībā. Rīt mums ir paredzēts ne tikai ledus, bet arī ir bildēšanās. Tā kā mēs tāpat brauksim uz šejieni,” atklāja Vītoliņš.

Latvijas izlases galvenais treneris izteica savas domas arī par Mārtiņam Dzierkalam piešķirto noraidījumu spēles beigās. ”Protams, tā nedarās. Es uzskatu, vienmēr, ka, ja spēle iet, pēdējās piecas minūtes tu ļauj spēlēt. Vienīgais, ja tu met vārtus iekšā, un tevi vārtu priekšā nogāž. Stūros tādus kā, kad Dzierkalam iedeva noraidījumu, es domāju, spēlē var atrast desmit momentus abās pusēs.”

Tāpat Vītoliņš atzīmēja epizodi pamatlaika beigās, kad Rihards Bukarts cieta pie laukuma apmales. ”Arī beigās, ja tu iedod viņiem, tad varēji pretī iedot arī viņiem. Tur bija tīrs grūdiens mugurā. Pat, ja nebija galvā, [bija] grūdiens mugurā. Tagad tiesneši atnāca un atzinās, ka viņi ir pielaiduši kļūdu. Es teicu, bet ko tas dod? Spēle pagājusi. Jā, nu pielaista kļūda.”

Autors: Rainers Rogs Avots: LTV7

Komentāri (0)