Vītoliņš: Domāju, ka Merzļikins vēl parādīs savu labāko sniegumu

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc mūsu valstsvienības piedzīvotā zaudējuma 2022. gada pasaules hokeja čempionāta pirmajā mačā pret ASV valstsvienību sarunā ar žurnālistiem atzina, ka pie zaudējuma esot vainīgi visi un pauda viedokli, ka Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins turnīra turpinājumā vēl parādīs savu labāko sniegumu.

Jau vēstījām, ka Latvijas valstsvienība pasaules čempionāta ievadā ar 1:4 (0:3, 0:1, 1:0) atzina ASV hokejistu pārākumu. Vienīgos vārtus mūsu izlases labā guva uzbrucējs Andris Džeriņš, kurš trešā perioda sākumā realizēja skaitlisko vairākumu.

”Spēle bija nevienmērīga. Kā redzējām, bija arī ļoti labas fāzes. Bija labi momenti, taču mūs šoreiz pievīla kvalitāte,” sacīja Vītoliņš. ”Pret spēcīgiem pretiniekiem ir jāizmanto momenti, kas mums bija. Lai arī pirmajā periodā rezultāts bija kāds bija, atlikušajā spēlē puiši saņēmās un demonstrēja savu spēli.”

“Es saprotu. Varbūt tā nebija pati spilgtākā spēle, bet jādod [iespēju] iejusties. Mēs uz Elvim gaidām un ceram. Es domāju, ka viņš vēl parādīs savu labāko sniegumu, kad vajadzēs. Kaut vai no nākamās spēles. Pie zaudējuma esam vainīgi mēs visi. Arī es,” Vītoliņš daļēji uzņēmās vainu par piedzīvoto neveiksmi pret ASV.

Latvijas valstsvienība, šovakar pulksten 20:20 tiekoties ar pasaules čempionāta mājinieci Somiju, aizvadīs otro maču turnīrā.

Autors: Rainers Rogs Avots: LTV7