SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Sorokins: Tā kopā sabraukšana atgādina vecos labos laikus

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins intervijā ar “Sporta Studija” atklāja savas domas par Latvijas pieaugušo izlases iegūtajām bronzas medaļām 2023. gada pasaules čempionātā, kā arī dalījās ar viedokli par jauniešu hokeja sistēmu valstī.

“Sadārdzina tas, ka sportu neatbalsta valsts. Ir privātas halles un to savā ziņā var saprast, bet tas ir jāmaina, savādāk es to neredzu, viss ir matemātikā. Treneri jau nesaņem baigās algas. Ja ledus maksā 250-270 eiro, tad tā arī ir. Ja vecāki kārtīgi iegulda bērnu attīstībā, tad izmaksas arī ir lielākas, nekā mēs to redzam kaut kur virspusē. Ir privātie treniņi un tādas lietas,” atklāja Sorokins.

“Šogad nebija Rīgas “Dinamo” un tas kaut kur ir licis spēlētājiem citādāk paskatīties uz savu darbu hokejā. Tā vairs nav tāda mājās spēlēšana. Tu esi ārzemnieks, jānopelna algu nākamajam gadam, pilnīgi cita atbildības sajūta. Tā kopā sabraukšana – tas atgādina vecos labos laikus, kad sabrauc kopā un jūti to garu,” uzskatīja treneris.

“Visu laiku jau kaut kas notiek. Arī nākamsezon būs izmainījusies Latvijas hokeja jaunatnes sistēma. Arī analizē iepriekšējos gadus, skatās uz bērnu daudzumu. Viss pamazām notiek. Kirova laikos vairāk puikas bija šeit, bet Covid laikā daudzi sāka izvēlēties ceļu ārpus Latvijas. Uzskatu, ka tikai labākajiem vajadzētu doties prom. Runājam par dārdzību un tur kopumā ir dārgāk, bet, ja vecāki var atļauties, tad viņš brauc, bet vairāk, cerams, saistot ar izglītību. Domāju, ka Latvijā var progresēt līdz 18-19 gadu vecumam. Nav kur steigties, ja nav tālejošāka mērķa,” sprieda Sorokins.

Sorokins bijis pie Latvijas U-18 izlases stūres kopš 2018. gada. Tāpat, pēdējās piecas sezonas speciālists vadījis “HS Rīga” komandu Latvijas hokeja čempionātā, bet pirms tam Sorokins trenēja “Mogo/LSPA” vienību.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Sporta Studija

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)