Skaitļi pēc spēles pret Poliju – Jaks apšauda vārtus, Ansonam katastrofāls sniegums iemetienos

Latvijas valstsvienība vakar, aizvadot pirmo spēli 2024. gada pasaules čempionātā, smagā cīņā papildlaikā ar 5:4 pārspēja Polijas izlasi. Portāls ”Hokejazinas.com” piedāvā iespēju atskatīties uz dažādiem Latvijas hokejistu statistikas rādītājiem mačā pret Poliju.

Vārtsargs

Elvis Merzļikins Latvijas valstsvienības vārtos atvairīja vien 18 no 22 (81,82%) pretinieku metieniem.

Rezultatīvākie

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais vakar bija kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš guva divus vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli. Tikmēr pie diviem (1+1) punktiem tika Rodrigo Ābols.

Spēles laiks

Mačā pret Poliju visilgāko laiku laukumā pavadīja aizsargs Jānis Jaks, kurš nospēlēja 21 minūti un 54 sekundes.

No uzbrucējiem vislielākais spēles laiks bija Daugaviņam – viņš uz ledus pavadīja 20 minūtes un 53 sekundes.

Savukārt trešais lielākais spēles laiks vakardienas mačā Latvijas izlasē bija Rodrigo Ābolam, kurš laukumā atradās 19 minūtes un 38 sekundes.

Vismazāko laiku uz ledus pavadīja pasaules čempionātu debitants Fēlikss Gavars – astoņas minūtes un 13 sekundes.

Metieni

Jaks izdarīja arī visvairāk metienus pa pretinieku vārtiem – viņš piecreiz apdraudēja sāncenšu cietokšņa drošību.

Četras reizes meta Ābols, bet pa trīs metieniem izpildīja Oskars Batņa, Rihards Bukarts un Kristaps Zīle.

Interesanti, ka tikai trīs Latvijas izlases spēlētāji mačā pret Poliju neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem – tie bija Kārlis Čukste, Ralfs Freibergs un Gavars.

Iemetieni

Iemetienu punktā vislabāk klājās Rodrigo Ābolam, kurš uzvarēja 13 no 20 (65%) iemetieniem.

Lielisks šajā statistikas rādītajā bija arī pasaules čempionātu debitants Haralds Egle, kurš bija pārāks desmit no 16 (62,5%) iemetieniem.

Tikmēr katastrofāli iemetienos klājās citam pasaules čempionātu debitantam Raivim Ansonam – viņš uzvarēja tikai trijos no 15 (20%) iemetieniem.

Lietderības koeficients

Vislabāko lietderības koeficientu Latvijas valstsvienības sastāvā nopelnīja Ābols un Daugaviņš, kuri abi maču pabeidza ar ”+3”.

Starp aizsargiem labāko koeficientu ieguva Zīle, kurš pameta laukumu ar ”+2”.

Soda minūtes

Latvijas izlase spēlē pret Poliju nopelnīja astoņas soda minūtes. Pa reizei uz noraidīto spēlētāju soliņa pabija Ābols, Mārtiņš Dzierkals, Batņa un Zīle.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs jau šodien, plkst. 17:20 tiekoties ar Francijas hokejistiem.