Skaitļi pēc spēles pret Franciju – lieliskais Merzļikins, rezultatīvais Daugaviņš un iemetienu problēmas

Latvijas izlase šodien 2024. gada pasaules čempionāta grupu turnīra otrajā spēlē sīvā cīņā papildlaikā ar 3:2 pieveica Francijas valstsvienību. Portāls ”Hokejazinas.com” piedāvā atskatīties uz Latvijas hokejistu statistikas rādītājiem mačā pret Franciju.

Vārtsargs

Latvijas izlases vārtus otro spēli pēc kārtas sargāja Elvis Merzļikins. Mačā pret Franciju viņš atvairīja 27 no 29 (93,10%) pretinieku metieniem.

Rezultatīvais kapteinis

Latvijas valstsvienības sastāvā rezultatīvākais atkal bija kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš spēlē pret Franciju izcēlās ar uzvaras vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Daugaviņš divos mačos sakrājis piecus (3+2) punktus. Latvijas izlases kapteinis šobrīd ir otrais rezultatīvākais spēlētājs turnīrā. Tikpat punktus sakrājis arī Kanādas valstsvienības uzbrucējs Konors Bedārds, kura kontā ir četri vārti un rezultatīva piespēle.

Spēles laiks

Visilgāko laiku laukumā mačā pret Franciju pavadīja aizsargs Jānis Jaks, kurš uz ledus atradās 27 minūtes un 39 sekundes. Jaks bija līderis spēles laika ziņā arī pirmajā mačā pret Poliju.

Otrais lielākais spēles laiks šodien bija Rodrigo Ābolam (27 minūtes un 30 sekundes), bet trešais – Daugaviņam (26 minūtes un 49 sekundes).

Pie vismazākā spēles laika otro maču pēc kārtas tika pasaules čempionāta debitants Fēlikss Gavars. Pret Franciju viņš nospēlēja vien trīs minūtes un 35 sekundes.

Pirmajā periodā nopelnītā 5+20 minūšu noraidījuma dēļ šodien tikai piecas minūtes un 42 sekundes nospēlēja otrās maiņas centrs Oskars Batņa. Tas bija otrais mazākais spēles laiks komandā.

Metieni

Visbiežāk pretinieku vārtus mačā pret Franciju apdraudēja Jaks, Daugaviņš un Rihards Bukarts, kuri katrs meta pa piecām reizēm. Četrus metienus izdarīja pasaules čempionātu debitants Haralds Egle.

Nevienu metienu pa Francijas vārtiem neizpildīja tikai četri Latvijas izlases laukuma spēlētāji – Kristaps Zīle, Roberts Mamčics, Batņa un Ansons.

Iemetieni

Iemetienu aplī šoreiz perfekti darbojās pasaules čempionātu debitants Eduards Tralmaks, kurš uzvarēja visos trīs (100%) iemetienos.

No pārējiem spēlētājiem vislabāk iemetienos veicās Ābolam, kurš guva virsroku 13 (41,94%) no 31 iemetiena.

Egle uzvarēja četros no 11 (36,36%) iemetieniem, bet Ansons bija pārāks vien trīs no 11 (27,27%) iemetieniem.

Vissliktāk iemetienu aplī šoreiz klājās Batņam un Renāram Krastenbergam, kuri abi zaudēja divos no diviem iemetieniem.

Lietderības koeficients

Labāko lietderības koeficientu spēlē pret Franciju nopelnīja Jaks, Ābols un Daugaviņš, kuri visi pameta laukumu ar ”+2”.

Tikmēr ar negatīvu lietderības koeficientu maču noslēdza četri Latvijas izlases hokejisti Zīle, Krastenbergs, Tralmaks un Ansons, kuri nopelnīja ”-1”.

Soda minūtes

Visvairāk soda minūtes 5+20 minūšu noraidījuma dēļ sakrāja Batņa. Pa divām soda minūtēm nopelnīja arī Zīle un Merzļikins.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs 14. maijā, plkst. 17:20 tiekoties ar Kazahstānas hokejistiem.