Rullei divi vārti, Latvijas sieviešu izlase PČ ievadā izrauj uzvaru 59. minūtē (VIDEO)

Pirmo uzvaru Meksikā notiekošajā dāmu pasaules hokeja čempionātā otrās divīzijas A grupā šonakt izcīnīja Latvijas sieviešu izlase, kas turnīra ievadā ar 3:2 (0:1, 2:0, 1:1) pārspēja Taivānas hokejistes. Par mača galveno varoni kļuva Linda Rulle.

Latvijas izlase septītajā minūtē, ielaižot vārtus skaitliskajā mazākumā, nonāca iedzinējas lomā ar 0:1, bet otrajā periodā, vienādos sastāvos izceļoties Lindai Rullei un vēlāk skaitlisko vairākumu realizējot Līgai Miljonei, pārņēma vadību – 2:1.

Taivānas hokejistes 45. minūtē vēlreiz realizēja skaitlisko vairākumu un atjaunoja uz tablo līdzsvaru (2:2), taču pēdējais vārds piederēja latvietēm. Rulle 67 sekundes līdz pamatlaika beigām guva savus otros vārtus mačā un izrāva mūsējām uzvaru ar 3:2.

Latvijas valstsvienības vārtus turnīra pirmajā mačā sargāja Kristiāna Apsīte, kura atvairīja 19 no 21 (90,48%) pretinieču izdarītā metiena. Mūsu hokejistes sāncenšu cietoksni apdraudēja 45(!!!) reizes.

Nākamā spēle Latvijas izlasei paredzēta trešdienas naktī (pulksten 3:30) pret Islandes hokejistēm. Turnīra turpinājumā mūsējām būs jātiekas arī ar Meksikas un Spānijas valstsvienībām.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF