R. Ābols: Priekšplānā liekam komandas intereses

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rodrigo Ābols pēc sestdien izcīnītās pārliecinošās uzvaras pār Kazahstānu (7:0) 2023. gada pasaules čempionāta spēlē sarunā ar Latvijas Televīziju uzsvēra, ka visi priekšplānā liek komandas intereses un pastāstīja par spēlēšanu vienā maiņā kopā ar Rūdolfu Balceru un Kasparu Daugaviņu.

”Mums ir labs kolektīvs. Es domāju, ka mums nav nekādu ego. Mēs liekam priekšplānā komandu. Visi ir priecīgi par 7:0 uzvaru un Šilovu, kuram ir sausā spēle,” pēc panākuma pār Kazahstānu norādīja Rodrigo Ābols, kurš sestdien izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli.

”Katra spēle ir arvien labāka un labāka. Man ar Rūdi tā ķīmija ir jau vairākus gadus. Tagad mēs pierodam pie Kaspara,” atzina Ābols. ”Daugaviņš var izmantot savus auguma parametrus stūrī un izcīnīt ripas. Rūdis ir ātrs un meistarīgs spēlētājs, kurš var izkārtot momentus. Varbūt viņam ir vairāk piespēļu nekā vārtu, jo mēs ar Kasparu vairāk esam tādi uzbrukumu noslēdzēji.”

Latvijas izlases vārtos mačā pret Kazahstānu sauso spēli aizvadīja vārtsargs Artūrs Šilovs, kurš atvairīja visus 16 pretinieku metienus. ”Mēs runājām uz soliņa no trešā perioda vidus, ka jāpalīdz Šilovam. Viņš mums ir tik daudz palīdzējis turnīra laikā. Bija jāatdod atpakaļ. Liels prieks par viņa sniegumu visa turnīra gaitā! Šis ir mazs bonusiņš Šilovam, kas, domāju, tikai palīdzēs viņa pārliecībai,” norādīja Latvijas izlases uzbrucējs.

Harija Vītoliņa vadītā komanda grupu turnīru noslēgs 23. maijā, pulksten 20:20 tiekoties ar B apakšgrupas līderi Šveici. ”Es domāju, ka svarīgi ir savest ķermeni kārtībā, kārtīgi atjaunoties, savest kārtībā mikrotraumas un uzkrāt enerģiju. Mēs zinām, ka cilvēki būs ar mums. Mums jāsniedz rezultāts. Forši, ka ir divas brīvdienas. Būs iespēja mazliet atslēgties un tad ar pilnu gatavību būt atpakaļ.”

Latvijas izlase šobrīd ar sešos mačos izcīnītiem 11 punktiem ieņem ceturto vietu B apakšgrupā un saglabā izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Mūsējos uz piekto vietu gan vēl var nobīdīt Slovākijas hokejisti, kam paredzēti divi mači (pret Slovēniju un Norvēģiju). Ja slovāki abās spēlēs uzvarēs pamatlaikā, tad Latvijas valstsvienībai, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, mačā pret Šveici obligāti būs jāizcīna vismaz punktu.