Pļāvējs: Pašlaik neskaidrs Olimpisko spēļu kvalifikācijas dalībvalstu saraksts

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu “Rīta Panorāma” pastāstīja par gaidāmajām pārbaudes spēlēm ar Franciju un 2026. gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Iepriekš “Hokejazinas.com” vēstīja, ka atceltā četru komandu pārbaudes turnīra, ar Norvēģijas un Dānijas valstsvienībām, vietā Latvijas hokeja izlase novembrī aizvadīs divas pārbaudes cīņas pret Francijas valstsvienību Rīgā, Daugavas ledus hallē 9. un 10. novembrī.

“Novembra turnīrs ierasti Latvijas valstsvienībai bijis vērsts uz attīstību. Iepriekšējos gadus bija vienošanās ar Norvēģiju un Dāniju, ka tas ir U-25 turnīrs. Attiecīgi, novembra pauzē dodam iespēju izlases darbā ieskatīties gados jaunākiem spēlētājiem, un, ja tā var teikt, mūsu tuvākajām rezervēm.

Ņemot vērā šīs izmaiņas par [Četru nāciju] turnīra atcelšanu Liepājā, aizvadīsim Rīgā divas pārbaudes spēles. Arī vecuma kritērijs ir paņemts nost. Tas gan nenozīmē, ka uz ledus redzēsim pasaules čempionāta sastāvu, taču tie būs puiši, kurus visi zin. Būs daļa džeku, kas ies cauri šim ciklam nākotnes perspektīvām. Cerams, ka ar pirmajām izlases spēlēm pamodināsim visus vasaras miegā aizgājušos hokeja fanus.

Šobrīd konkrētus vārdus vēl nesauksim, taču rit darbs pie potenciālo spēlētāju apzināšanas. Ar spēlētājiem kontaktu uzturējām visas vasaras garumā. Drīzumā jau visiem bīus pieejams kandidātu saraksts,” atklāj Pļāvējs.

2024. gadā Rīgā tiks aizvadīts 2026. gada Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs. Atlases turnīrs notiks “Arēnā Rīga” no 29. augusta līdz 1. septembrim. Latvija šobrīd izsēta vienā apakšgrupā ar Franciju, Austriju un vienu no priekšatlases grupas uzvarētāju.

“Arēnu esam norezervējuši. Pašlaik citi aktīvi organizēšanas darbi vēl nenotiek, jo mums būs vēl daudz citi pasākumi līdz Olimpiskajai kvalifikācijai.

Pagaidām neatrisināts ir jautājums par mūsu grupas dalībvalstīm. Grupās ar zvaigznīti ir atzīmēta iespējamā Krievijas un Baltkrievijas dalība. Mums ir diezgan skaidrs, ka šīs valstis turnīrā nepiedalīsies, taču Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) ir nākusi ar ziņojumu, ka lēmums par šo valstu dalību tiks pieņemts ne vēlāk kā martā. Šobrīd mēs sēžam neziņā, kas būs mūsu grupā un pret ko mums būs jāspēlē. Tiklīdz šī informācija taps zināma, iesim ar lieliem soļiem uz priekšu organizatoriski.

Ja runājam par visu dalībvalstu nostāju, tad situācija ir diezgan skaidra [par Krievijas un Baltkrievijas dalību]. Laikā, kad notiek karš, nav īsti vieta diskusijai, vai šīm valstīm būtu jāpiedalās čempionātos,” saka Pļāvējs.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Latvijas Televīzija

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)