Oficiāli: Latvija un Somija iesniedz vienīgo pieteikumu rīkot 2023. gada PČ

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) paziņojusi, ka Latvija un Somija iesniegusi vienīgo pieteikumu rīkot 2023. gada Pasaules hokeja čempionātu, kā arī Ungārija un Slovēnija atteikusies no priekšlikuma rīkot čempionātu, kas iesniegts iepriekš.

Nākamgad turnīrs visdrīzāk notiks Latvijas galvaspilsētā Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur šogad grupu turnīra cīņas aizvadīja Latvijas izlase. Paredzēts, ka Arēna Rīga uzņems divus ceturtdaļfināla mačus, bet Nokia Arēnā Tamperē tiks aizvadītas pusfināla un fināla spēles.

Oficiāls lēmums par nākamā čempionāta rīkotājvalstīm tiks apstiprināts jau šajā piektdienā IIHF ikgadējā kongresā. Šobrīd Latvija un Somija ir vienīgie kandidāti uz nākamā gada Pasaules čempionāta rīkošanu.

Abas valstis Pasaules hokeja čempionātus rīkojušas iepriešējos divus gadus, Latvijai individuāli čempionātu uzņemot 2021. gadā, kad pēc saasinātās politiskās situācijas Baltkrievijā nebija iespējams aizvadīt čempionātu arī Minskā, bet Somijā čempionāts notiek šogad. 2023. gada čempionātam bija jānorisinās Krievijā, taču pēc iebrukuma Ukrainā Krievijai tiesības rīkot čempionātu tika atņemtas.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: IIHF

Komentāri (0)