Merzļikins lielisks vārtos, Latvija atkārtoti uzvar Kazahstānu

Gatavojoties gaidāmajam pasaules čempionātam Somijāšodien Latvijas izlase Arēnā Rīga ar 5:1 (3:0, 1:1, 1:0) sagrāva Kazahstānas valstsvienību.

Šī komandām bija pēdējā pārbaudes spēle pirms pasaules čempionāta. Gatavošanās posmā Latvijas izlase līdz šim ir aizvadījusi piecas pārbaudes spēles, kurās izcīnījusi tikai divas uzvaras un piedzīvojusi trīs zaudējumus – 1:2 un 3:2 pret Francijas hokejistiem, 2:5 un 1:3 pret Šveices valstsvienību un vakar 5:0 pret Kazahstānu.

Roberts Bukarts jau otrajā minūtē atklāja mača rezultātu, vairākumā pārspējot Iļju Rumancevu. Otrajā trešdaļas pusē Artūrs Kulda ar metienu no zilās līnijas atkārtoti pārspēja Rumjancevu un dubultoja Latvijas pārsvaru. Četras minūtes vēlāk, Krastenbergs izskrēja viens pret viens ar vārtsargu, un guva trešos vārtus.

Otrā perioda sākumā, Ņikita Mihailis pārspēja Elvi Merzļikinu, gūstot pirmos Kazahstānas vārtus divās spēlēs. Vairākus asus momentus Kazahstānas hokejisti izveidoja pie Merzļikina vārtiem, taču Latvijas cietoksnis netika atmūķēts, Merzļikinam lieliski darbojoties vārtos. Sešas minūtes līdz trešdaļas beigām, Dzierkals vairākumā izrāvās cauri visai Kazahstānas aizsardzībai un guva vārtus, nopelnot vēl vienu vairākumu Latvijai.

Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Rodrigo Ābols ar metienu no tuvas distances pārspēja Rumjancevu, realizējot kārtējo vairākumu.

Latvijas vārtus šajā mačā sargāja Elvis Merzļikins. Vārtsargs tika galā ar 21 no 22 pretinieku metieniem.

Abu komandu treneri vienojās pēc spēles aizvadīt papildlaiku formātā “3 pret 3” un pēcspēles metienus. Papildlaikā vārti netika gūti, komandām apmainoties ar asumiem un bīstamiem uzbrukumiem. Bullīšos Kazahstānas hokejisti trīsreiz (Ņikita Mihailis, Kērtiss Volks, Kirils Panjukovs) pārspēja Merzļikinu, taču Latvijas sastāvā precīzi bija divu hokejistu (Mārtiņš Dzierkals, Rodrigo Ābols) metieni.

Pasaules čempionātu Latvija sāks 13. maijā ar cīņu pret ASV izlasi, dienu vēlāk spēkosies ar Somijas hokejistiem.