Medaļu sapnis izsapņots – Latvija zaudē Dānijai un izstājas no olimpiskajām spēlēm (VIDEO)

Latvijas vīriešu hokeja izlase Pekinas olimpisko spēļu astotdaļfināla mačā piedzīvoja zaudējumu Dānijas valstsvienībai ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) un izstājās no olimpiskā hokeja turnīra.

Pirmo periodu Latvijas izlase iesāka aktīvi, izdarot spiedienu uz Dānijas izlases vārtiem, un, piespiežot dāņus aizsargāties savā zonā. Jau pirmajās mača minūtēs savainojumu guva Jānis Kalniņš un viņu nomainīja Ivars Punnenovs.

Pirmie vārtus gan ielaida Latvijas hokejisti – cīņā pie apmales Dānijas izlase ieguva ripu, sagrieza pamatīgu karuseli Latvijas izlases zonā un vārtu priekšā izkaroja vārtu guvumu. Pirmais pie ripas bija Martens Poulsens, kurš raidīja ripu Ivara Punnenova vārtos.

Latvijas izlases kapteinis Lauris Dārziņš gan perioda izskaņā mača rezultātu izlīdzināja, izejot vienatnē pret Dānijas vārtsargu Sebastiānu Dāmu pēc lieliskām Oskara Cibuļska un Renāra Krastenberga piespēlēm, un raidot ripu pāri Dāma kājsargam.

Otrā mača nogriežņa sākumā Latvijas izlase nopelnīja vairākumu un pēc Laura Dārziņa metiena ripa nonāca vārtos. Perioda izskaņā Julians Jākobsens tomēr rezultātu izlīdzināja, raidot ripu vārtu augšējā stūrī.

Trešo periodu neveiksmīgi iesāka Latvijas izlase, nopelnot noraidījumu, kuru realizēja Markuss Lauridsens ar metienu no zilās līnijas. Punnenova skats bija aizsegts un ripa ielidoja zem vārtu pārliktņa.

Dānijas izlase nomierināja spēles tempu un vārtu gūšanas iespēju Latvijas izlasei perioda gaitā bija maz. Latvijas izlase nopelnīja divus vairākumus trešā perioda izskaņā, tomēr tos realizēt neizdevās.

Lai gan Nikolass Jensens ar nūju iesita Rihardam Bukartam pa kājstarpi, tiesneši šajā epizodē saskatīja tikai divu minūšu sodu. 30 sekundes pirms mača beigām noraidījumu nopelnīja Krastenbergs, izdzēšot iespējas atspēlēties.

Latvijas izlase turnīru noslēgs ne augstāk par 11. vietu. Galējā Latvijas izlases pozīcija būs zināma pēc Ķīnas un Kanādas izlašu mača.