Lūsiņš dalās domās par vārtsargu situāciju Latvijas izlasē pirms gaidāmā PČ

Bijušais Latvijas hokeja vārtsargs Edgars Lūsiņš sarunā ar “William Hill TV” pastāstīja par labāko Latvijas vārtsargu Eiropā un situāciju izlasē.

Lūsiņš šobrīd strādā par Vācijas hokeja līgas (DEL) kluba Brēmerhāfenes “Fischtown Pinguins” vārtsargu treneri, kā arī palīdz ar video materiāla sagatavošanu mačiem. Komandā spēlē vārtsargs Kristers Gudļevskis.

“Manā uzskatē, Gudļevskis ir DEL labākais vārtsargs šosezon. Iespējams, arī labākais Eiropā spēlējošais Latvijas vārtsargs. “Fischtown Pinguins” šobrīd ir liela konkurence starp vārtsargiem, jo abi [Gudļevskis un Francrebs – Hokejazinas.com] ir pelnījuši būt Nr. 1. Sezonas sākumā neviens nezināja, kuram tiks pirmā vārtsarga gods, taču vācietis ātri satraumējās un mēs palikām ar Kristeru. Tur, kur mēs esam šobrīd, tas lielākoties ir Gudļevska nopelns. Tagad Francrebs ir atgriezies, taču esam nolēmuši, ka Gudļevskis būs pirmais numurs līdz sezonas beigām, bet kad spēlēs Francrebs, Kristeram tiks dota pilnīga atpūta, jo mums sastāvā ir par vienu leģionāru vairāk,” veiksmīgo sezonu skaidro Lūsiņš.

32 gadus vecais Gudļevskis šosezon sargājis “Fischtown Pinguins” vārtus 40 spēlēs, atvairot 91,6% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaižot 2,03 ripas. Latvietis šajā sezonā aizvadījis divas sausās spēles. Gudļevskis ir viens no labākajiem vārtsargiem līgā.

“Fischtown Pinguins” ar 86 punktiem 43 spēlēs ieņem otro vietu līgā. Gudļevska pārstāvētā komanda jau nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs.

Lūsiņš atklāja savas domas par vārtsargiem Latvijas izlasē gaidāmajā 2024. gada pasaules čempionātā, kurš maijā norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā.

“Lai arī cik ironiski tas neskanētu, es nezinu kuri vārtsargi brauks uz pasaules čempionātu Čehijā. Ja Elvis [Merzļikins – Hokejazinas.com] būs braucējs, viņš būs vārtos. Cits jautājums, vai Elvis gribēs braukt. Ja Elvis brauks, viņš būs pirmais numurs. Ja brauks arī Artūrs Šilovs, tad būs interesanti un spēlēs abi. Taču, ja neatbrauks ne Merzļikins, ne Šilovs, tad mēs redzēsim Kristeru Gudļevski un Ivaru Punnenovu.

Izlasē nebūs rangs. Ja būs pieejami labākie vārtsargi, tad viņi spēlēs. Izlasē šobrīd jau ir sadalīta hierarhija – pirmais Merzļikins, tad Šilovs, aiz viņa Punnenovs un tad Gudļevskis. Vītoliņam, manuprāt, Ivars vairāk simpatizē, nevis Gudļevskis. Uz baltas lapas varam teikt, ka Kristers ir dominējošākais vārtsargs Eiropā no latviešiem. Ja man būtu teikšana, pirmajās trīs PČ spēlēs [pret Poliju, Franciju un Kazahstānu] es ieliktu Gudļevski, bet pēc tam atbrauktu kāds no Ziemeļamerikas,” vārtsargu situāciju Latvijas izlasē komentē Lūsiņš.

Latvijas izlase pasaules čempionāta spēles aizvadīs Ostravā un B grupā spēkosies ar Zviedriju, ASV, Slovākiju, Vāciju, Kazahstānu, Poliju un Franciju.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: "William Hill TV"

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)