SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

LHF prezidents: Medaļas atnāca piecu minūšu laikā

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis sarunā ar “Mediju Nams” atklāja savu viedokli, par to, kāpēc Latvijas izlasei šogad izdevās veiksmīgi startēt pasaules hokeja čempionātā.

“Es domāju, ka visi, kas ir hokejā kopš deviņdesmito gadu sākuma, kad Latvijā atjaunojās valstsvienība, vienmēr ar milzīgām cerībām katru pavasari ir gaidījuši, kad beidzot notiks šis brīnums un mēs tiksim kaut kur ļoti augstu. Patiesībā, arī iepriekšējās hokeja paaudzes bija pelnījušas spēlēt par daudz augstākām vietām, jo mēs daudz atsevišķu spēļu ar pasaules grandiem nospēlējām izcili, piemēram, 1997. gadā, kad atgriezāmies elitē, nospēlējām neizšķirti ar pasaules čempioni Kanādu, kā arī Zviedriju, atceramies arī leģendāro 8:0 uzvaru pār Vāciju,” uzskatīja Kalvītis

“Arī tās paaudzes bija ļoti tuvu, vienkārši, lai izcīnītu medaļas, jāsakrīt vairākiem apstākļiem. Lielākā nozīme, manuprāt, ir kolektīvam un gaisotnei, kas šogad bija ap Latvijas izlasi. Tādu gaisotni es nebiju piedzīvojis, kopš esmu hokejā, pat U-18 un U-20 izlasēs, kur spēlē mani bērni. Laikam bijām gatavi, lai kaut ko izdarītu – gan treneri, gan spēlētāji. Pirmo reizi nebija nekāda čīkstēšana, ģērbtuvē nebija nekādas opozīcijas, jo vienmēr komandā ir kāds, kas ar kaur ko ir neapmierināts, sākas ņurdēšana un gruzdēšana – tas grauj kolektīvu no iekšpuses. Arī turnīra sākumā bija liela ticība, ka varam izdarīt vairāk. Sportā tā ir, medaļas atnāca piecu minūšu laikā, kad izlīdzinājām pret ASV un pēc dažām minūtēm iemetām uzvaras vārtus. Ja nebūtu šīs gaisotnes, to būtu grūti sasniegt,” sprieda LHF prezidents.

Hokejazinas.com” iepriekš ziņoja, ka Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē par  bronzas medaļu ar rezultātu 4:3 papildlaikā izcīnīja uzvaru pār ASV komandu. Latvijas valstsvienība aizvadīja labāko turnīru tās vēsturē. Iepriekš labākais sasniegums izlasei bija septītā vieta, ko izdevās sasniegt jau pirmajā A grupas čempionātā 1997. gadā.

Čempionātu Latvijas izlase sāka ar zaudējumu Kanādas un Slovākijas izlasēm, bet izcīnīja piecas uzvaras atlikušajos grupu turnīra mačos, pirmo reizi vēsturē apspēlējot Čehijas valstsvienību, kā arī pieveicot Norvēģijas, Slovēnijas, Kazahstānas un Šveices komandas.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase pārspēja Zviedrijas izlasi, bet pusfinālā sīvā cīņā piekāpās Kanādas vienībai.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisinājās no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņēma arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisinājās Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisinājās no 12. maija līdz 28. maijam.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Mediju Nams

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)