LHF ģenerālsekretārs atklāj aptuvenās Olimpisko spēļu kvalifikācijas rīkošanas izmaksas

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar “LSM.lv” ieskicēja aptuvenās Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra rīkošanas izmaksas.

Rīga uzņems vienu no kvalifikācijas turnīra finālposmiem, kas notiks no 29. augusta līdz 1. septembrim.

Hokeja federācija finansējumu turnīru rīkošanai saņēma no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

“Visas izmaksas uz doto brīdi precīzi nevaram pateikt, bet mums ir plāns, kuram mēs centīsimies pieturēties. Olimpiskās kvalifikācijas turnīra kopējais budžets sastādīs aptuveni 600 tūkstošus eiro. Mēs šobrīd esam pieprasījuši atbalstu no Rīgas domes.

Lielākie izdevumi ir arēnas noma, apsardze, izmitināšana, ēdināšana un apdrošināšana. Arēnas noma ar apsardzi izmaksās nedaudz zem 200 tūkstošiem eiro,” saka Pļāvējs.

Ģenerālsekretārs atklāja, ka no valsts šobrīd piešķirti 250 tūkstoši eiro.

“Prasības ir augstas, bet racionālas. Dzīvošana, izmitināšana, tas ir viens. Ēdināšana sportistiem pie tik lielas slodzes ir ļoti stingri atrunāta – kāda veida ēdieni, kurās ēdienreizēs, cik daudz kalorijām un cik lielām porcijām ir jābūt. Attiecīgi ne katrai viesnīcai ir bijusi pieredze šādu viesu uzņemšanā. Šīs prasības diezgan krietni sadārdzina pašu ēdināšanu, bet tāds ir IIHF reglaments.

[Viesnīcas] zvaigžņu skaitam arī ir sava ietekme. Ir noteikts nepieciešamais istabu lielums pēc kvadrātmetriem. Pirms 2021. un 2023. gada pasaules čempionātiem Starptautiskās Hokeja federācijas pārstāvji brauca uz Rīgu, lai pārliecinātos un mērītu numuriņa izmēru. Mums arī jāizmitina tiesnešu brigāde. Kopā ar ārpus laukuma tiesnešiem būs aptuveni 150 cilvēki,” skaidro Pļāvējs.

Rīgas grupā kvalifikācijas turnīrā par ceļazīmi spēkosies Latvijas, Francijas, Slovēnijas un Ukrainas valstsvienības.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LSM.lv

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)