Latvijas U-20 izlase parāda cienīgu sniegumu, taču zaudē Kanādai

Otro neveiksmi pēc kārtas U-20 pasaules čempionātu elites divīzijā otrdien Edmontonā piedzīvoja Latvijas U-20 hokeja valstsvienība. Aizvadītajā mačā Arta Ābola padotie ar rezultātu 2:5 (1:1, 0:3, 1:1) kapitulēja Kanādas vienaudžiem.

Vakardien Latvija ar 1:6 piekāpās Somijas U-20 izlasei.

Astotajā minūtē talantīgais Konors Bedards iegāja Latvijas zonā un ar tiešu metienu ieraidīja ripu Patrika Bērziņa vārtos. Divas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām, Rainers Dārziņš panāca izlīdzinājumu.

Otrajā trešdaļā izšķīrās mača rezultāts, Latvijai ielaižot trīs vārtus. No sākuma Lūkass Kormjē un Olens Zelvēgers realizēja pa vairākumam, bet pēc tam Ridlijs Gregs panāca jau 1:4, gūstot vārtus metot ar vienu roku.

Trešā perioda sākumā Kanāda saņēma noraidījumu, taču jau četras sekundes vēlāk to realizēja, ar spēcīgu metienu izceļoties aizsargam Bogdanam Hodasam. Tuvojoties mača izskaņai, Viljams Dufūrs ar metienu no iemetienu apļa pārspēja Bērziņu un uzstādīja mača gala rezultātu.

Latvijas vārtus sargāja Patriks Bērziņš, kurš atvairīja 39 no 44 metieniem.

Latvijas U-20 hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, aizvadīja divas pārbaudes spēles Edmontonā. Pirmajā mačā Latvija ar 2:4 piekāpās austriešiem, bet dienu vēlāk ar 3:1 uzvarēja Vāciju.

Latvijas U-20 izlase pasaules čempionātā spēlēs B apakšgrupā kopā ar Kanādu, Somiju, Čehiju un Slovākiju. Tikmēr A grupā cīnīsies Zviedrija, ASV, Šveice, Vācija un Austrija. Piebildīsim, ka no šī turnīra neizkritīs neviena izlase.

Nākamo spēli Latvija aizvadīs 12. augustā, kad spēkosies ar Slovākiju, bet apakšgrupas turnīru noslēgs ar 14. augusta spēli pret Čehiju.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: IIHF