Latvijas U-20 izlase pakutina līdzjutēju nervus, bet saglabā vietu elitē (VIDEO)

Šovakar ar uzvaru pasaules U-20 hokeja čempionātu noslēdza un vietu elites divīzijā saglabāja Latvijas junioru izlase, kas ar rezultātu 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) pārspēja Austrijas vienaudžus.

Pirmo periodu Latvijas valstsvienība sāka aktīvi un arī spēja atklāt mača rezultātu – septītajā minūtē Bogdans Hodass pieslēdzās uzbrukumam un pēc lieliskas Rodžera Bukarta piespēles guva vārtus.

Otro trešdaļu Latvijas hokejisti iesāka gausāk un brīžiem arī bija redzams Austrijas pārsvars, taču 17. minūtē Ģirts Silkalns dubultoja pārsvaru.

Otrā perioda 18. minūtē pēc lieliskas Anrī Ravinska piespēles Dans Ločmelis palielināja Latvijas pārsvaru līdz trim ripām.

Trešā mača nogriežņa piektajā minūtē pēc lieliskas Martina Laviņa un Sanda Vilmaņa saspēles Latvijas izlases pārsvars palielinājās līdz četrām ripām.

Austrieši piecas minūtes pirms pamatlaika beigām noņēma vārtsargu un Luka Auers 16. minūtē spēja gūt vārtus Austrijas valstsvienības labā. Fins van Ē 18. minūtē samazināja rezultāta starpību līdz divām ripām, bet atlikušo pārsvaru Latvijas hokejistiem izdevās noturēt.

Patriks Bērziņš atvairīja 32 no 34 Austrijas izlases metieniem, bet Tomass Farmeiers tika galā ar 15 no 19 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Par labākajiem spēlētājiem turnīrā Latvijas izlases rindās atzīti vārtsargs Patriks Bērziņš, aizsargs Gustavs Ozoliņš, kā arī uzbrucējs Dans Ločmelis.

Latvijas izlase uzvarējusi abas izslēgšanas turnīra spēles pār Austriju un nākamsezon piedalīsies elites divīzijas pasaules čempionātā, taču Austrijas hokejistiem nāksies cīnīties pirmās divīzijas čempionātā.