Latvijas U-20 izlase izcīna punktu un saglabā izredzes uz ceturtdaļfinālu

Trešo neveiksmi pēc kārtas U-20 pasaules čempionātu elites divīzijā sestdien Edmontonā piedzīvoja Latvijas U-20 hokeja valstsvienība. Aizvadītajā mačā Arta Ābola padotie ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Slovākijas vienaudžiem.

Iepriekš Latvija ar 1:6 piekāpās Somijas U-20 izlasei un ar 2:5 Kanādai.

Pirmo skaitliskā vairākuma iespēju nopelnīja un vārtu guvumā pārvērta Latvijas jaunieši. Desmitajā minūtē ripu pretinieku zonā noturēja latviešu aizsargi, pēcāk plaukstas metienu izdarīja kapteinis Ralfs Bergmanis, ripai rikošetā no Martina Laviņa pleca vārtu priekšā nokrītot tieši pa metienam Danam Ločmelim, kurš to trieca Simona Latkočī sargātajā cietoksnī. Perioda turpinājumā Bergmanis divreiz saņēma noraidījumu, taču pēc abu mazākumu izturēšanas, slovāks Ādams Sikora apspēlēja Bogdanu Hodasu un pēc saspēles ar partneri ieraidīja ripu Bruno Brūvera vārtos.

Otrā perioda vidū Dalibors Dvorskis pirmoreiz mačā izvirzīja Slovākiju vadībā. Taču pēc trīs minūtēm Niks Feņenko panāca jau 2:2 ar metienu no ļoti šaura leņķa. Trešdaļas beigās iniciatīva piederēja latviešiem, taču vēlreiz pārspēt Latkočī neizdevās.

Pamatlaikā un papildlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, tādēļ tika nozīmēti pēcspēles metieni. Pirmo metienu realizēja slovāks Romāns Faits, pēc tam Darels Dukurs panāca 1:1, taču piekto un izšķirošo metienu precīzi raidīja Matejs Kaslīks un atnesa Slovākijai uzvaru.

Latvijas vārtus sargājušais Brūveris atvairīja 39 no 41 metienus, tikmēr Latkočī tika galā ar 23 raidījumiem no 25.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: LHF