Latvijas U-18 izlase sīvā cīņā piekāpjas Šveices valstsvienībai

Pēdējo spēli grupu turnīrā Vācijā notiekošajā U-18 pasaules čempionātā elites divīzijā šodien aizvadīja Latvijas U-18 izlase, kas turnīra trešajā mačā sīvā cīņā ar 3:4 (2:1, 1:2, 0:1) piekāpās Šveices vienaudžiem.

Ēriks Mateiko jau 82. sekundē izvirzīja Latvijas U-18 izlasi vadībā, bet mūsējie vadībā neatradās ilgi. Pēc nepilnas pusotras minūtes šveicieši pārspēja Deivu Rolovu un panāca 1:1. Pirmās trešdaļas beigās Emīls Veckaktiņš, esot precīzs skaitliskajā vairākumā, gan atguva Latvijas U-18 izlasei vadību.

Otrā perioda pirmajā pusē šveicieši guva divus vārtus nepilnu trīs ar pusi minūšu laikā un pārņēma vadību, taču Latvijas U-18 valstsvienība otrās trešdaļas turpinājumā atspēlējās. Desmit sekundes pirms perioda beigām Dāvids Livšics pēc lieliskas Rodžera Bukarta piespēles panāca 3:3.

Trešās trešdaļas vidū Šveices U-18 izlase guva ceturtos vārtus mačā un atguva vadību. Latvijas U-18 valstsvienība centās atspēlēties. Pamatlaika priekšpēdējā minūtē Oļegs Sorokins nomainīja Rolovu pret sesto laukuma spēlētāju, bet Latvijas U-18 valstsvienībai neizdevās atspēlēties.

Sorokina vadītā komanda čempionāta ievadā ar 3:2 sensacionāli pārspēja Zviedriju, taču nākamajos divos mačos Latvijas jaunie hokejisti ir piedzīvojuši zaudējumus. Šodien Latvijas U-18 izlase uzzinās savu pretinieci ceturtdaļfinālā.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF