Latvijas U-18 izlase pirmajā PČ spēlē sensacionāli pārspēj Zviedrijas valstsvienību (VIDEO)

Ar pārsteidzošu uzvaru Vācijā notiekošo U-18 pasaules čempionātu elites divīzijā sestdien uzsāka Oļega Sorokina vadītā Latvijas U-18 izlase, kas turnīra pirmajā mačā ar 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) pārspēja spēcīgo Zviedrijas valstsvienību.

Rainers Dārziņš desmitajā minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, izvirzīja Latvijas U-18 izlasi vadībā, bet 27. minūtē Noā Ostlunds atbildēja ar gūtiem vārtiem vairākumā un panāca 1:1. Mūsējiem gan vajadzēja tikai 70 sekundes, lai atgūtu vadību. 28. minūtē Latviju vadībā izvirzīja Erasts Nazarenko.

Sešas ar pusi minūtes vēlāk zviedri guva vēl vienus vārtus vairākumā, precīzam esot Filipam Bistedam, un atkal panāca neizšķirtu, taču otrās trešdaļas priekšpēdējā minūtē Ēriks Mateiko, izceļoties vairākumā, izvirzīja Latvijas U-18 izlasi vadībā ar 3:2.

Pēdējā trešdaļā Latvijas valstsvienībai nācās daudz aizsargāties. Sorokina vadītā komanda to darīja ļoti sekmīgi. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām zviedri ķērās pie pēdējā cerību salmiņa un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Latvijas U-18 izlase, pretiniekiem spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, spēja nosargāt savus vārtus neskartus un izcīnīja vēsturisku uzvaru. Latvija pirmoreiz šajā vecuma grupā pārspēja Zviedrijas valstsvienību.

Nākamo spēli Latvijas jaunie hokejisti aizvadīs svētdien pret Somijas vienaudžiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF